Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Znów można odwiedzić Książnicę Cieszyńską

Książnica Cieszyńska zaprasza – od 4 maja 2021 roku instytucja jest znów dostępna dla odwiedzających. Znów można korzystać z czytelni, czy odwiedzić wystawę w galerii.

Książnica Cieszyńska, jak większość instytucji kultury, w czasie lockdownu była niedostępna. Sytuacja zmieniła się 4 maja - Od 4 maja 2021 r. otwarta zostaje czytelna ogólna Książnicy Cieszyńskiej, która czynna będzie w zwykłych godzinach, tj. od wtorku do piątku w godz. 10.00-18.00 oraz w soboty w godz. 09.00-15.00. W czytelni przebywać może jednocześnie nie więcej niż pięciu Czytelników. Czytelnia zbiorów specjalnych pozostaje zamknięta. Z rękopisów, starych druków, kartografii, ikonografii i dokumentów życia społecznego korzystać można w czytelni ogólnej. Zamówienia na dostarczenie zbiorów specjalnych do czytelni ogólnej przyjmowane są do godz. 14.00. Zamówienia złożone w godz. 14.00-18.00 realizowane są w dniu następnym – poinformował dyrektor instytucji Krzysztof Szelong.

Otwarta została również Galeria Książnicy Cieszyńskiej, w której cyklicznie prezentowane są wystawy dotyczące cennych zbiorów. W Galerii Książnicy Cieszyńskiej może przebywać jednocześnie maksymalnie 6 osób. Na wznowienie cyklu „Cymelia i osobliwości” jednak trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, gdyż sala konferencyjna wciąż pozostaje nieczynna. Książnica Cieszyńska do odwołania nie organizuje również lekcji bibliotecznych i wszelkich wydarzeń z udziałem publiczności.

4 maja dzianie wznawia większość instytucji kultury w regionie - zgodnie z nowymy wytycznymi dot. obostrzeń działać mogą już galerie sztuki i muzea.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: