Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Znicz raczej spokojny

Dziś o 14.00 w województwie śląskim zakończy się policyjna akcja ''ZNICZ''. Cieszyńska policja wstępnie już podsumowała swoje działania podczas minionego weekendu.

Od piątkowego poranka policjanci w powiecie cieszyńskim rozpoczęli działania „Znicz 2014”. Akcja w całym województwie śląskim planowo zakończy się dziś o 14.00. O piątku nad zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańców czuwało łącznie ponad 200 policjantów wydziałów ruchu drogowego, prewencji i kryminalnego, którzy byli wspierani przez ponad 50 strażników miejskich oraz kilkunastu funkcjonariuszy inspekcji transportu drogowego i straży granicznej. Policjanci pojawiali się w newralgicznych miejscach i w razie potrzeby kierowali ruchem. Mundurowi patrolowali również rejony cmentarzy, a także parkingi, gdzie odwiedzający groby zostawili swoje samochody. Podczas wzmożonych kontroli funkcjonariusze sprawdzali stan techniczny aut i sposób przewożenia dzieci. Kontrolowali również prędkość jazdy oraz stan trzeźwości kierujących.

Tegoroczna akcja „Znicz” przebiega spokojniej , niż ubiegłoroczna. Do tej pory drogówka odnotowała zaledwie 5 kolizji. W tym samym okresie czasu w ubiegłym roku było ich 6. Podczas działań w 2013 roku doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. Teraz odnotowano 1 wypadek drogowy, w którym ranna została 1 osoba. Funkcjonariusze prewencji przeprowadzili niespełna 180 interwencji. Stróże prawa w całym powiecie zatrzymali łącznie 6 sprawców przestępstw oraz 1 poszukiwaną osobę. Od piątku do niedzieli policjanci zatrzymali 5 pijanych kierowców. W ubiegłym roku zatrzymano aż 13 kierowców na „podwójnym gazie”. Podczas tego weekendu "niechlubnym rekordzistą" wśród zatrzymanych nietrzeźwych kierowców był 26-letni mieszkaniec Górek Wielkich, który wczoraj na ulicy Wierzbowej w Pogórzu po 1.00 został zatrzymany przez skoczowskich policjantów. Kierowca audi miał niepełna1,9 promila alkoholu w organizmie.

źródło: ox.pl/KPP Cieszyn
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: