Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Znicz 2011: zmiany w organizacji ruchu

Już w najbliższy piątek rozpoczyna się dla wielu długi weekend. W piątek (28.10.11) rusza również z okazji Wszystkich Świętych policyjna akcja ''Znicz'', która ma zapewnić bezpieczeństwo na drogach. Policja zapowiada zmiany w organizacji ruchu i zwiększone kontrole.

W akcję "Znicz" zaangażowana ma być zwiększona liczba funkcjonariuszy, zarówno z drogówki, jak i prewencji oraz wydziału kryminalnego: - Policjanci będą sprawdzać stan techniczny aut i sposób przewożenia dzieci. Szczególnie w pobliżu cmentarzy i dworców, ruch będzie bardzo duży - informuje asp. Rafał Domagała z cieszyńskiej KPP: - Pamiętajmy o podstawowych zasadach: po pierwsze dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze i pamiętajmy też o zachowaniu odstępu między samochodami. Przypominamy także o konieczności jazdy z włączonymi światłami mijania i ostrzegamy, że nie będzie żadnej pobłażliwości dla tych osób, które wsiądą za kierownicę pod wpływem alkoholu czy narkotyków - ostrzega Domagała.

Piesi również powinni pamiętać o podstawowych zasadach: - Pieszych uczulamy, aby zadbali o własne bezpieczeństwo i jeśli nie jest to absolutnie konieczne nie korzystali z jezdni, a jeśli już muszą pamiętali o zasadzie szczególnej ostrożności. Warto mieć przy sobie element odblaskowy lub latarkę - radzi Rzecznik.

W związku ze Świętem Zmarłych przewidziano zmiany organizacji ruchu drogowego na terenie powiatu cieszyńskiego w następujących miejscach:

- w Cieszynie wyłączony z ruchu zostanie prawy pas na ulicy Katowickiej wzdłuż cmentarza komunalnego, gdzie przewidziano parking,

- w Skoczowie na ulicy Cieszyńskiej od skrzyżowania z ulicą Kossak – Szatkowskiej do skrzyżowania z ul Gołęszyców (łączy ulicę Górny Bór z Cieszyńską) ruch odbywał się będzie w jednym kierunku. Jadąc od strony Cieszyna na skrzyżowaniu z ul. Gołęszyców będzie znak zakazu wjazdu w ulicę Cieszyńską i poprowadzony objazd następującymi ulicami: Gołęszyców, Górny Bór, Mickiewicza do ronda na ulicy Objazdowej (koniec objazdu),

- w Strumieniu ruch jednokierunkowy odbywał się będzie na ulicy 1 Maja od  skrzyżowania z ul. Powstańców Śląskich do skrzyżowania z ul. Pawłowicką. Wyjazd z ulicy Zielonej i Osiedlowej będzie dopuszczony w prawo w kierunku ulicy Pawłowickiej.

Cieszyn ul. Katowicka. Wyłączony prawy pas ruchu gdzie przewidziano parking


Wyświetl większą mapę

 

Skoczów ul. Cieszyńska. Plan przebiegu drogi jednokierunkowej


Wyświetl większą mapę

 

Strumień ul. 1 Maja. Plan przebiegu drogi jednokierunkowej


Wyświetl większą mapę

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: