Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Filiżanki Reformacji

Prezydent Polski Bronisław Komorowski lubi Beskidy. Ze Śmiłowic na Zaolziu pochodzi też szef Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek. Obaj będą pić teraz herbatę albo kawę z ustrońskich filiżanek. Taki prezent otrzymają od księdza Jana Byrta z Parafii Ewangelickiej w Szczyrku-Salmopolu.

Ewangelicy już niebawem będą świętować Reformację, czyli moment utworzenia Kościoła Luterańskiego. Przypada on na ostatni dzień października. Z tej okazji probosz Parafii Ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu Jan Byrt przygotował dla Prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego i Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego – Jerzego Buzka specjalny prezent. To filiżanki wykonane przez luterańską firmę z Ustronia.   – To wypalony w firmie ewangelickiej Kamena w Ustroniu Polanie komplet do herbatki lub kawki z herbem luteranizmu czyli różą Lutra i datą 500 lecia Reformacji 1517 -2017 – mówi ks. Jan Byrt.


Prezydent Bronisław Komorowski już w zeszłym roku otrzymał od proboszcza ze Szczyrku prezent w postaci reformacyjnego chleba. – Chcę w Dekadzie Reformacji od czasu do czasu zrobić taki prezent – dodaje ks. Jan Byrt. – Przypomnieć nie tylko o Święcie Reformacji , ale także o wielkim jubileuszu który będą ewangelicy obchodzić w 2017 roku czyli 500-leciu Reformacji. Jesteśmy tutaj jako ewangelicy na tej Śląskiej, ziemi prawie już 500 lat i cieszymy się ,że możemy wspólnie z naszymi siostrami i braćmi katolikami, uwielbiać naszego Boga, a Duch Święty czyni jedność w tej różnorodności wyznań na naszej ziemi Śląskiej – dodał.


Filiżanki zostały wysłane w czwartek prawdopodobnie dotrą do adresatów w poniedziałek.


KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: