Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Znęcał się nad matką, kolejny pobił konkubinę...

5 lat więzienia grodzi zatrzymanemu 46-letniemu mężczyźnie który podejrzany jest o znęcanie się nad matką. Sprawca został zatrzymany przez mundurowych z ustrońskiego komisariatu po kolejnej awanturze, którą wszczął w domu.

Do zatrzymania doszło w Goleszowie gdzie do jednego z domów zostali wezwani policjanci z interwencją, nietrzeźwy mężczyzna wszczął awanturę ze matką. - W czasie kłótni był agresywny. Szarpał swoją matkę i odpychał, odnosił się do niej wulgarnymi słowami i poniżał. Awanturnik został zatrzymany przez stróżów prawa. Trafił do policyjnego aresztu. Nazajutrz usłyszał zarzuty i został doprowadzony do prokuratury i sądu. Cieszyński sąd, na wniosek śledczych, podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu – opisuje Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

To nie jedyny zatrzymany w tej gminie, nieco łagodniejszą karę otrzymał mężczyzna, który uderzył swoją konkubinę. - Policjanci również w tym wypadku nie zwlekali. Mężczyzna został zatrzymany. Wprowadzona została procedura Niebieskiej Karty, która ma na celu nadzór nad sytuacją w rodzinie i wyeliminowanie przemocy. O zdarzeniu została powiadomiona prokuratura. 27-latek na następny dzień usłyszał zarzuty. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem- nie może kontaktować się z pokrzywdzoną ani też zbliżać do niej. Opuścił również mieszkanie, w którym wspólnie przebywał z pokrzywdzoną – informuje Pawlik.

Naruszenie czynności narządów ciała, czyli przestępstwo o które jest podejrzewany, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat.

(red.)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: