Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Trwają poszukiwania 85-latki z Brzezówki

W czwartek (17.01.2019) tuż po północy w rejonie Brzezówki pojawiły się zastępy OSP, PSP oraz policja. Wszystko za sprawą zaginięcia 85-letniej kobiety, która wyszła z domu wczoraj (16.01.2019) i dotąd nie wróciła. Akcja poszukiwawcza prowadzona była do 5 rano, po godzinie 8 została wznowiona. Kobieta cierpi na zaniki pamięci.

85-latka z Brzezówki, zamieszkała w rejonie ulicy Zaleskiej wyszła z domu wczoraj (16.01.2019) po godzinie 16:00 i od tego czasu nie było z nią kontaktu. Zgłoszono zaginięcie, a służby natychmiast przystąpiły do akcji poszukiwawczej - Po północy na miejsce zdarzenia zadysponowana została policja, OSP z gmin Hażlach i Zebrzydowice i jednostki Państwowej Straży Pożarnej. W działaniach brały udział również grupy poszukiwawcze, w tym jedna z Jastrzębia-Zdroju - poinformował st. kpt. Michał Pokrzywa, Rzecznik Prasowy PSP w Cieszynie.

Akcja poszukiwawcza trwała niemal do 5 rano. Wtedy ratownicy ze względu na ograniczoną widoczność i przemęczenie zdecydowali się zawiesić ją do godziny 8 rano. Do tej pory przeszukana została okolica domu, a także las. Aktualnie poszukiwania wciaż trwają, na miejscu działają policjanci, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, a także zastępy: OSP Zamarski, OSP Kończyce, OSP Hażlach, OSP Rudnik i OSP Mnich.

Rysopis zaginionej: wzrost ok. 165 cm, szczupła budowa ciała, włosy siwe, krótkie, oczy niebieskie, nos prosty. Ubrana była w ciemną kurtkę ortalionową, ciemne, ocieplane spodnie, skórzane rękawiczki. Na głowie może mieć ciemną opaskę, a przy sobie brązową torebkę i klucze do domu.     

Według wstępnych ustaleń Zofia Żebrok- Boroń wyszła z domu wczoraj ok. godziny 16. Zaraz po tym, jak rodzina powiadomiła policję o fakcie zaginięcia w akcję poszukiwawczą zostali zaangażowani policjanci i funkcjonariusze straży pożarnej. Zespoły poszukiwawcze od wczoraj przeczesują okoliczne lasy oraz pola w poszukiwaniu zaginionej. Na pomoc został również wezwany pies tropiący, psy tropiące z grupy poszukiwawczo-ratowniczej PSP w Jastrzębiu Zdroju. Dotychczasowe poszukiwania nie doprowadziły do odnalezienia zaginionej. - wyjaśnia asp. Krzysztof Pawlik, Rzecznik Prasowy KPP w Cieszynie.

Policja apeluje do wszystkich osób, które widziały zaginioną kobietę lub posiadają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do jej odnalezienia o kontakt z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, pod całodobowym numerem telefonu 33 8516 200 lub numerem alarmowym 112.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-01-17 12:52:55
kendiboy: Jest prawdopodobieństwo, że wsiadła do autobusu MZK w stronę Cieszyna, takie informacje mają strażacy.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: