Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Znasz tych mężczyzn?

Jeśli znasz tych mężczyzn – nie zwlekaj – dzwoń na Policje.

Czeska Policja z Frydka Mistka prosi o pomoc w identyfikacji dwóch mężczyzn, którzy niezależnie od siebie dokonali przestępstw – włamania i kradzieży.

Policjanci z Departamentu Rejonu Frýdek-Místek, we współpracy z kryminologami z 1 Ogólnego Wydziału Kryminalnego Frýdku-Místku, badają okoliczności przestępstw włamania i kradzieży. - Czynu dopuścił się nieznany dotąd sprawca, który 15 lipca 2022 r. włamał się do rodzinnego domu we wsi Krmelín, z którego ukradł portfel zawierający dokumenty oraz kartę płatniczą, buty i kurtkę. Jego działania spowodowały szkody w wysokości prawie 3000 CZK. Jak się później okazało, nieznany dotąd mężczyzna ze skradzioną kartą płatniczą tego samego dnia zapłacił za zakupy w kilku przypadkach. W dwóch sklepach został nagrany przez CCTV. Dokonał pierwszej płatności za 1 CZK, a następnie powtórzył swoje zakupy w kolejnych sklepach, tym razem w wyższych kwotach, które zostały mu zbliżeniowo dopuszczone – informuje Komisarz  por. Eva Michalíková.

Również kradzież i włamanie ciąży na koncie drugiego poszukiwanego. - Czynu dopuścił się nieznany dotąd sprawca 17 lipca 2022 r. Siłą włamał się do wnętrza restauracji w regionie Frýdek-Místek. Najpierw przeszukał, a następnie ukradł napoje alkoholowe i bezalkoholowe, automat do żucia gumy i zabawki z monetami w środku, ale także gotówkę. Podczas przeszukania miejsca przestępstwa funkcjonariusze znaleźli kilka butelek skradzionego alkoholu zostawionego najprawdopodobniej podczas ucieczki, ale także uszkodzone automaty do gumy do żucia i zabawek, którym brakowało pieniędzy. Całkowite szkody, w tym dewastację mienia, ustalono na prawie 9000 CZK – podaje Komisarz  por. Eva Michalíková.

Policjanci z Frydka-Mistka w związku z dochodzeniem w sprawie tych przestępstw zwracają się do społeczeństwa o pomoc i współpracę w ustaleniu tożsamości mężczyzny lub ewentualnego świadka zdarzenia ze zdjęć. - Ktokolwiek mógłby udzielić informacji mężczyznach, o kontakt z numerem alarmowym 158 (Uwaga! Czeski numer alarmowy na policję! W Polsce – 112 lub 997 – przyp red.) lub najbliższym posterunkiem policji. - Dziękuję za informacje, które doprowadzą do wyjaśnienia czynu – zauważa komisarz  por. Eva Michalíková.

 

Red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-07-29 11:30:32
Anonimus: To już wymyślono automaty do żucia gumy?Ja tam wolę sobie sam pożuć.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: