Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Znaleziono kolejne beczki z nieznaną substancją!

We wtorek (28.01.2020) na terenie powiatu cieszyńskiego ujawniono kolejne zbiorniki z substancją nieznanego pochodzenia. Tym razem, ponad 80 beczek z nieznaną substancją znaleziono w Ustroniu w rejonie ulicy Wczasowej. Na miejscu pracują służby.

Zgłoszenie dotyczące ujawnienia beczek wpłynęło do strażaków o 9:41, zastępy udały się na ulicę Wczasową w Ustroniu w celu zabezpieczenia miejscu działań. Na miejscu pojawił się również samochód lekki rozpoznania chemicznego z Bielska-Białej – na posesji znajduje się 78 beczek 200-litrowych i 9 beczek 100-litrowych, w większości szczelnych. W przypadku jednej doszło do niewielkiego wycieku substancji do gleby, po wstępnych badaniach stwierdzono jednak, że nie ma zagrożenia, nie stwierdzono również oparów niebezpiecznych – wyjaśnił st. Kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Na miejscu działają również przedstawiciele WIOŚ w Katowicach oraz policja. Pobrane zostały próbki substancji, które mają odpowiedzieć na pytania, co znajduje się w beczkach.

(JŚ)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-01-28 12:10:19
tom lem: ... OSP i PSP zacierają ślady, rozpoznanie chemiczne z Bielska-Białej rośnie w przekonaniu własnej niezbędności a policja zdegradowana do roli ciecia, pilnującego teren przed niepowołanymi gapiami. Noooo, tylko tak dalej, to szybko sprawca zostanie ujęty;-)
2020-01-28 12:43:05
utopiec: To mi wygląda na pojemniki 1000-litrowe, nie na beczki 200 czy 100 litrów.
2020-01-28 12:45:54
OWCZARZY1: Jak tak dalej pójdzie to może po jakimś czasie ślad zaprowadzi do Kaczyc na teren byłej kopalni Morcinek a tam znajdą bonus że starczy na wiadomości do końca tego roku !!! ps. może już po cichu nocą rozwożą po okolicach naszego powiatu !!! ślad prowadzi do Kaczyc a jeśli tak jest to można się spodziewać przez dłuższy czas takich akcji a władze gminy Zebrzydowic od dawna obiecywały coś zrobić z tym tematem i widocznie z nowym rokiem zaczęły działać a Morcinek się wyczyści z ekologicznej bomby !!!
2020-01-28 13:53:19
ciotka matylda: Jeżeli policja potrafi szukać sprawców wypadków swoimi komunikatami to dlaczego nie wykorzystuje tego samego mechanizmu w takich przypadkach? Do podrzucenia takich pojemników potrzeba specjalistycznych pojazdów. Ktoś to pewnie widział. Wzdłuż drogi jest pełno sklepów, zakładów stosujących kamery. Ktoś to sprawdza? Na składowiskach są pewnie księgi wjazdu i wyjazdu? Mam wrażenie iż nikomu nie zależy na ochronie środowiska. Dlaczego na składowiskach pojemniki z tym dziadostwem nie są trwałe oznakowane z nazwą zawartości i właściciela? Co robią te wzystkie służby? Zezwolić na składowanie to każdy cymbał potrafi ale kontrolę to już nie ma komu przeprowadzić. Najłatwiej wysłać SM do chłopka roztropka spalającego stare buty!
2020-01-28 14:04:18
OWCZARZY1: W tej sprawie trzeba zatrudnić Franza Maurera on zrobi z tym porządek po swojemu bo cała reszta włodarzy jest w tych sprawach uwikłana więc ani palcem nie kiwną by coś wyjaśnić a i temat będzie na nowy film PSY 4
2020-01-28 14:15:09
donekT: Franz Maurer został otruty przez GRU... Kolejnej części nie będzie, Sutowski z Krytyki Politycznej Psy 3 określił jak patriarchat, gdzie prawie każdy samiec ma impotencję.
2020-01-28 15:41:11
MILANELLO: Ta sprawa coraz dziwnie "ŚMIERDZI"?!!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: