Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zmiany w rozkładach jazd pociągów

Od 1 września będzie obowiązywał zmieniony rozkład jazdy pociągów Kolei Śląskich. Korekty wynikają m.in. z prac modernizacyjnych na liniach i dotyczą także połączeń na Śląsku Cieszyńskim.

Najistotniejsze zmiany, jeśli chodzi o nasz region, dotyczą linii kolejowej z Czechowic-Dziedzic do Cieszyna, a konkretnie odcinka z Zebrzydowic do nadolziańskiego grodu. Od 1 września do 6 października, zamiast pociągów, na tej trasie będzie funkcjonować zastępcza komunikacja autobusowa.

Co więcej, podczas wybranych dni w październiku, na trasach między Żorami i Pszczyną oraz Żorami i Bielskiem-Białą, będzie wprowadzana również zastępcza komunikacja autobusowa, a niektóre pociągi kierowane będą przez Strumień i Chybie.

Aby uniknąć problemów, przed podróżą zawsze warto sprawdzić aktualny rozkład jazdy Kolei Śląskich. Jest on dostępny pod tym linkiem.

KR/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-08-22 17:25:11
donekT: A Tymczasem, jak się okazuje i donosi TYGODNIK POLITYKA, w imię Ekologii, Szwedzi wstydzą się latać samolotami, a coraz chętniej wybierają kolej. FLYGSKAM, czyli "lotowstyd" zaczyna się w Europie upowszechniać. Natomiast kto w Polsce odpowiedzialny jest za obecny stan kolei??? W Republice Czeskiej tuż za miedzą sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Dobrze zorganizowany transport zbiorowy w konsekwencji może wyeliminować z drogi wiele samochodów, a niektórzy nie musieliby się nawet zadłużać na ich zakup (zbytni KONSUMPCJONIZM POWINIEN BYĆ TRAKTOWANY PASSE). Jak się okazuje, latanie samolotami NIE JEST EKOLOGICZNE, tak samo, jak sprowadzanie do Polski i Europy produktów rolnych z innych kontynentów, CZEGO DOPUSZCZA SIĘ SPEKULACJA, kosztem likwidacji miejscowych mniejszych rolników. Podobna myśl była swego czasu wyrażona w TYGODNIKU PRZEGLĄD. Natomiast w ostatnim numerze jest opisana sprawa obrzydliwego Jankowskiego i przytoczony zostaje fragment książki "Uzurpator" Bożeny Aksamit i Piotra Głuchowskiego. Z przytoczonego fragmentu wynika, iż Para Prezydencka, wbrew zapewnieniom, i inni domownicy byli świadomi karygodnych i godnych pogardy skłonności prałata, rozliczonego już przez Istotę Najwyższą. Natomiast jakoś pominięta została milczeniem relacja ze słynnym Adasiem M. z WYBIÓRCZEJ, krzysztof-Q, może masz jakiś pogląd dlaczego? Tym bardziej, iż ktoś wówczas szafował doktryną tak nazywanego "OTWARTEGO KOŚCIOŁA", na której powstanie i pewna obecnie pogardzana postać miała swój wpływ.
2019-08-22 22:14:40
jasper: A na Slasku Cieszynskim jeszcze jakies pociagi jezdza ?
2019-08-22 22:45:35
donekT: Oczywiście, zwłaszcza na tak nazywanym Zaolziu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: