Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieślarówka szuka dzierżawcy

Miejski Zarząd Dróg w Cieszynie ogłosił przetarg dotyczący dzierżawy stoku na Cieślarówce. Wyciąg po raz ostatni był czynny w 2015 roku.

MZD w Cieszynie oferuje umowę dzierżawy, która miałaby obowiązywać przez rok od września br. Wszystkie koszty związane z utrzymaniem obiektu, jego naśnieżaniem, opłatami za prąd i wodę, oraz ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków, opłacać ma dzierżawca. W zamian za to, miejska instytucja nie będzie otrzymywać żadnej części dochodów pochodzących z prowadzenia działalności na tym terenie.

Przypomnijmy, że jeszcze w 2013 roku była spora szansa na zagospodarowanie cieszyńskiej Cieślarówki. Pozyskano wówczas pieniądze z funduszy wojewódzkich, starano się także o wsparcie unijne. Na wzgórzu miała powstać ścianka wspinaczkowa, skatepark, plac zabaw, a stok miał zostać wyposażony w instalację do naśnieżania (tylko ten element udało się finalnie zrealizować).  - W związku z tym, że koszt pozostałej części projektu znacząco wzrósł, gmina nie była w stanie zrealizować projektu w zakresie zgodnym z dokumentacją aplikacyjną – mówił nam wtedy Aleksander Cierniak, ówczesny doradca burmistrza. Szerzej pisaliśmy o tym tutaj - LINK.

Szczegóły dotyczące konkursu na dzierżawę dostępne są pod tym linkiem.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-08-22 15:28:10
b.w.: "Wszystkie koszty związane z utrzymaniem obiektu, jego naśnieżaniem, opłatami za prąd i wodę, oraz ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków, opłacać ma dzierżawca. " Ciekawe co w ratuszu ćpają, czy w innych przetargach też miasto poszukuje idiotów ?
2019-08-22 21:26:01
malus: Dzierżawca który podpisze w/w umowę będzie samobójcą finansowym. W ten sposób na Cieslarówce zarobić się nie da. Miasto jak zwykle próbuje iść po najmniejszej linii oporu szukając filantropa a skutek będzie identyczny jak w przypadku Campingu Olza. Niestety tylko prowadzenie Cieślarówki jako zadanie własne miasta i przez miasto, jako przedsięwzięcie non profit może uratować to miejsce i przywrócić mu dawną świetność, bo działalności komercyjnej tamże prowadzić się nie da.
2019-08-22 21:52:17
malus: ????????????
2019-08-23 05:51:58
krzysztof.mm: ...z kolei Cieślarówka "jako zadanie własne miasta i przez miasto" to prosta droga do stworzenia kolejnego kosztownego ciepłego gniazdka dla kolejnej grupki chętnych do życia na koszt podatników, wiele takich w mieście funkcjonuje i się dobrze ma już od kilkudziesięciu lat - kółko się zamyka, klimat się ociepla, a tym, co się im stok narciarski w Cieszynie marzy najwyraźniej w d^upach się poprzewracało z dobrobytu i Cieszyn mylą z Dubajem
2019-08-23 07:59:45
florian: Już za nowej władzy nie takie gniazdko zostało uwite.
2019-08-23 09:23:08
wyśmienity cwaniaczek: ja mogę zaoferować jedynie chęć kupna tego terenu .30 arów mi wystarczy.. proszę o poważne oferty kogoś z MZD.
2019-08-23 15:29:52
tom lem: .. . z jakim Dubajem, tu na razie jest ściernisko ale będzie Cieszynisko;-) Sorry, nawet na razie nie jest ściernisko, bo niema kto trawy wykosić, a już się "kapucha" marzy.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: