Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zmiany w Radzie Nadzorczej w ZGK w Cieszynie

W związku z odwołaniem Grzegorza Minczanowskiego oraz zakończenia kadencji Aleksandry Marszałek, powołano nowy skład rady Nadzorczej Zakładu Gospodarki Komunalnej w Cieszynie.

Miasto Cieszyn jest w 100% udziałowcem spółki. Burmistrz Miasta Cieszyna reprezentuje spółkę jako Zgromadzenie Wspólników. W skład nowej rady nadzorczej powołani zostali: Bolesław Knapik – aktualnie prezes zarządu i dyrektor naczelny w Tramwaje Śląskie S.A., (Chorzów), wcześniej w tej samej spółce dyrektor inwestycji i infrastruktury i członek zarządu; Paweł Sadza - aktualnie wiceprezes ds. transportu w PKS w Bielsku-Białej S.A. W latach 2010-2018 starosta pszczyński oraz Grażyna Kuczera – aktualnie dyrektorka Biura Międzygminnego Związku komunikacyjnego z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju, wcześniej dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

- Stawiamy na fachowców i osoby z doświadczeniem. Mamy świadomość, że oczekiwania mieszkańców wobec choćby jakości komunikacji miejskiej są uzasadnione, a przed nową radą i prezesem wiele wyzwań – powiedziała Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna.

(red)

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

22
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-08-08 13:26:57
Tustela: nieźli spadochroniarze,nasza szara codzienność jest im zapewne bardzo,ale to bardzo dobrze znana - wielkie graty i gratyfikacje tez zapewne :(
2019-08-08 15:51:39
krzysztof.mm: no to jest nadzieja na zmiany w cieszyńskich koteryjnych, bizantyjskich przytuliskach - czekamy na kolejne jak dla przykąłdu ZBM, i dalej w dół poczynając od nietykalnych od dekad zarządów
2019-08-08 17:47:37
Ebenezer: Kolesiostwo... Jakiś gość z Chorzowa od tramwajów.. może Pani Burmistrz chce tramwaju w Cieszynie?
2019-08-08 18:02:01
donekT: jasper zapewne stwierdziłby, iż ktoś poczuł pociąg, zgodnie z założeniami FREUDYZMU (postępowymi i nowoczesnymi).
2019-08-08 19:59:39
tom lem: Dlaczego te zmiany dopiero po roku, czyżby Pan Prezes odchodził na zasłużoną emeryturkę?
2019-08-08 21:35:22
krzysztof.mm: ale co tam rada nadzorcza w Cieszynie - dziś wspaniała lekcję historii na ż y w c a, konkretnie na czym polegała k o m u n a i jak to było z władzą w PRL, dostała młodzież w całej Polsce [bo już ci 45+ doskonale pamiętają]: oto szary poseł, I sekretarz PZPRawicy J. Kaczyński p u b l i c z n i e odwołał marszałka Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej M. Kuchcińskiego [skądinąd moralnego k a r ł a, notorycznego ł g a r z a i sejmowego b a r b a r z y ń c ę], ponoć 2. po prezydencie RP osobę w państwie - niech młodzież uczy się, co znaczy 'przewodnia rola P a r t i i', co to jest b o l s z e w i z m, posmakuje o b ł u d y rządzących , przekona się co to k ł a m s t w o w żywe oczy, może i w końcu zrozumie na czym polega system rządów a u t o r y t a r n y c h i co to u z u r p a c j a...
2019-08-08 22:13:06
tom lem: ...jak portalowy literat zacznie tworzyć, to tylko boki zrywać, jaki z niego grafoman. Swoją drogą czego by w tej sytuacji nie zrobiono, literat miałby o czym pisać, byleby dopiec rządzącym i wychwalać nie wiadomo kogo ;-) aha Nitrasa będzie wychwalać - hahahaha
2019-08-08 22:42:30
donekT: TEORIA KRYTYCZNA się kłania;D:D:D plus TOLERANCJA REPRESYWNA;D;D;D z dodatkiem ZWROTU LINGWISTYCZNEGO;D;D;D i najzwyklejszego szyderstwa. Zwykłym ludziom, na tego typu działania nie pozwala najzwyczajniejsza PRZYZWOITOŚĆ.
2019-08-08 22:45:23
donekT: Tak się zastanawiam, czy jeszcze możemy pisać o niespełnionym literacie, czy raczej ZAUTOMATYZOWANYM POWIELACZU?
2019-08-09 05:47:55
tom lem: .. to może być interesujące - od ZAUTOMATYZOWANEGO POWIELACZA prosta droga do styropianowego kombatanta ;-)
2019-08-09 07:53:54
Mach: Tak, młodzież niech się uczy ,także co znaczy prawo w wydaniu PiS. Otóż sam prezes wychodzi do dziennikarzy i mówi- prawo nie zostało złamane, ale ulegamy pod naciskiem opinii społecznej. Chciało by się powiedzieć za prezesem- PRAWO TO JA-niech motłoch zapamięta sędziami w tym kraju jesteśmy i będziemy my, zwłaszcza w sprawach naszych kolesi. Po to nam był potrzebny nasz prokurator- i co nam zrobicie. Sądy i prokuratura nasza. W swojej bezczelności prezes powiedział -pan Kuchciński nadal będzie '1" na naszych listach wyborczych-wyborcy zweryfikują. Niczym mafiozo z Medelin- Eskobar w swoim mateczniku był uwielbiany- zawsze sypnął kasą z narko-biznesu z procederu przestępczego dzięki temu w Medelin było zawsze lepiej niż w sąsiednim mieście. Tam mógł spokojnie chodzić po ulicach-uchodził za dobroczyńcę-chociaż ścigało go FBI. Skandalem ,były wystąpienia a moralnych samorządowców z Bieszczad orędujących w mediach w obronie Kuchcińskiego. Startuje do wyborów z Krosna. Prezesie Ty bawisz się demokracją i gardzisz własnym narodem.
2019-08-09 07:58:02
krzysztof.mm: wszystkich [trzech] lokalnych fanów i sympatyków marszałka Kuchcińskiego informuję, że ten moralny k a r z e ł dziś obchodzi urodziny - nie od rzeczy byłoby poskładać się na jakiś drobny prezent dla dziada, na przykład mały model ✈s a m o l o c i k u✈ którym tak bardzo lubił latać ☝ specjalna niespodziankę z tej okazji przygotował poseł Nitras Sławomir, ulubieniec k a r ł a - otóż poseł Nitras postarał się, i marszałek Kuchciński dostanie dziś☛☛☛ k o p a_ w_d^upe od samego p r e z e s a, króla karłów...ヅヅヅ
2019-08-09 10:04:17
tom lem: ... literatom się wydaję, że są obrońcami K O N S T Y T U C J I i do wszystkiego podchodzą Lege artis. Najwyraźniej to środowisko ma najwięcej wspólnego z klubem wzajemnej adoracji, niestety nic z inteligencją.
2019-08-09 21:08:08
Mach: Kontynuując, jednego dnia z podkulonym ogonem, odwołuje Kuchcińskiego ze stanowiska, by następnego dnia, kiedy Polska i ściana wschodnia Polski pozbawiona niezależnej telewizji widziała skandowanie sejmowych kolesi w Sejmie na cześć Kuchcińskiego -Marek!!! ,Marek!!!!, Marek!!!. Cynizm PiS nie zna granic przyzwoitosci.
2019-08-09 21:10:43
Mach: To byly oklaski za sprytne obrobienie panstwowej kasy z 4mln PLN.
2019-08-09 22:38:41
jasper: Alez ekipa PiS czuje sie swietnie, jak ryby w wodzie. O jakie afery chodzi ? W TVP powiedzieli, ze Kuchcinski zrezygnowal, bo Tusk latal wiecej. Mazurek w PE powiedziala, ze Szwedzi przenosza sie do Polski, chociaz przeniosl sie jeden, a jak jej uwage zwrocil szwedzki minister, ze to co wygaduje to klamstwo, to nazwala go arogantem. Jak na razie, reszta po staremu ...
2019-08-09 22:53:27
donekT: Tak się zastanawiam, nasz ZAUTOMATYZOWANY POWIELACZ tak często stosuje nawiązanie do karłów i równolegle próbuje uchodzić za wyznawcę nowoczesnego, postępowego wymiaru FREUDYZMU. Postanowiłem sprawdzić i co się okazuje? Już w starożytnej Grecji wierzono, że karzeł jest małym, psotnym człowieczkiem z wyjątkowo dużym libido. To dlatego karły odgrywały szczególnie dużą rolę podczas rytuałów związanych z kultem Dionizosa - boga dzikiej natury. To tłumaczyłoby zamieszanie w sprawę pewnych Ukrainek. Tylko dlaczego nasz niespełniony literat nie zachowuje konsekwencji i adekwatnego nazewnictwa nie stosuje względem jurnego Stefana. Zdaje się, że jeszcze większym karłem... W szczególności po fasolce...
2019-08-09 22:56:46
donekT: Pewne towarzystwo ma wiele wspólnego z klubem wzajemnej adoracji, jednak najwięcej wspólnego ma z KLUBEM POSZUKIWACZY SPRZECZNOŚCI, założonym przez naszego wspaniałego Adasia Michnika.
2019-08-10 06:45:59
krzysztof.mm: skandowali "Marek, Marek..."?... - nic w tym dziwnego, ta ekipa każde g^ówno od Kaczyńskiego łyka i się szeroko przy tym potrafi uśmiechać
2019-08-10 06:47:38
krzysztof.mm: komuniści i złodzieje - i to wcale nie jest śmieszne
2019-08-10 07:08:13
jasper: Naiwnoscia jest myslec, ze p. Kuchcinski bedzie mial teraz gorzej. Czy szary posel zwany prezesem sie zdenerwowal i pokazal niegrzecznemu ogrodnikowi gdzie jego miejsce ? Pana Antoniego tez pozbyli sie na zasadzie takiej, jakby nic sie nie stalo i tu bedzie podobnie, bo ratlerki PiS wykonuja zadania zgodnie z wola prezesa. Dostanie odpowiednia funkcje po wyborach, kiedy bedzie mozna juz wypiac sie na suwerena. To tylko tobie suwerenie bedzie gorzko na to patrzec i miec swiadomosc tego, ze za to placisz.
2019-08-10 07:40:59
tom lem: ... bardzo się wzruszyłem, po lekturze trzech ostatnich postów. Należy wam współczuć utraty marszałka, o którego tak walczycie. Gównolotne wypociny literata, powinny mieć przyznaną nagrodę kolegi z przedszkola, który zwykle jest zachwycona tym literackim warsztatem. Niestety gówny sponsor nagrody po ostatnim wyskoku z transparentem, reklamującym "Stoperan", nie zdążył sam z lewatywą. Po rynku chodzą słuchy, że rodzina szuka miejsca wiecznego odpoczynku dla znanego działacza.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: