Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Płonął dach szkoły. Nauka nie jest zagrożona

Na miesiąc przed rozpoczęciem roku szkolnego spłonął dach na starszej części szkoły podstawowej w Boguminie-Skrzeczoniu. Do pożaru doszło we wtorek po godz. 17.00. Władze ratusza przekonują, że straty wyrządzone przez żywioł nie będą miały większego wpływu na działalność placówki.

 Ogień objął powierzchnię o rozmiarach ok. 120 metrów kwadratowych. Na miejsce wysłano zastępy strażackie z Bogumina, Karwiny, Orłowej i Czeskiego Cieszyna, a także bogumińskich strażaków ochotników. – Ognisko pożaru udało się zlokalizować przed godz. 18.30, dogaszanie zajęło kolejne dwie i pół godziny – poinformował Jakub Kozák z działu prasowego Wojewódzkiej Straży Pożarnej.

Straty oszacowano wstępnie na 1,5 mln koron, lecz prawdopodobnie będą wyższe. Lucie Balcarowa, rzeczniczka Urzędu Miasta, powiedziała „Głosowi” (głos.live - Gazeta Polaków w Republice Czeskiej - przyp.red.), że 3 września w szkole normalnie rozpocznie się nauka. – Będą pewne ograniczenia, ponieważ na jakiś czas zostaną wyłączone z używania klasopracownie znajdujące się w starej części budynku szkolnego, lecz to nie będzie miało większego wpływu na przebieg nauki – powiedziała.

Na razie nie wiadomo, kiedy rozpocznie się remont zniszczonego dachu. Trwa ustalanie przyczyn pożaru.

głos.live - Gazeta Polaków w Republice Czeskiej 

źródło: głos.live - Gazeta Polaków w Republice Czeskiej
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: