Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zmiany na stanowiskach kierowniczych policji – jakie?

Zmiany były konieczne z uwagi na to, że komendanci komisariatów policji w Skoczowie i Wiśle przeszli na emeryturę.   Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie inspektor Jacek Stelmach powołał nowych szefów tych jednostek. Ale to nie jedyne zmiany w cieszyńskim garnizonie.

Nowy szef największego komisariatu w powiecie

Ze służby odszedł Komendant Policji w Skoczowie nadkomisarz Wojciech Sikora. Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie inspektor Jacek Stelmach powołał na to stanowisko nadkomisarza Przemysława Żurata, który od 1 lutego będzie dowodził największym komisariatem w powiecie cieszyńskim.

 - W związku z wakatem na stanowisku komendanta skoczowskiej jednostki obowiązki kierowania jednostką, co w takich sytuacjach jest praktyką, spoczywały na dotychczasowym zastępcy szefa skoczowskich policjantów, podkomisarzu Łukaszowi Kwikowi. Po mianowaniu na stanowisko komendanta nadkomisarza Przemysława Żurata, podkomisarz Łukasz Kwik będzie kontynuował swoją służbę na dotychczasowym stanowisku zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Skoczowie – informuje st. asp. Krzysztof Pawlik.

Nowy szef policjantów ze Skoczowa, nadkomisarz Przemysław Żurat, służbę w policyjnym mundurze rozpoczął w 2004 roku, w Oddziałach Prewencji Policji w Warszawie. Następnie kontynuował służbę w zespole patrolowym Komisariatu Policji w Strumieniu , skąd w 2007 roku został przeniesiony do cieszyńskiej komendy, do Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą. Służbę w tym wydziale zakończył w 2017 roku na stanowisku eksperta, zdobywając w tym czasie ogromne doświadczenie oraz, po ukończeniu Wyższej Szkoły Policji Szczytnie, stopień oficera młodszego policji. W 2017 roku, w związku z posiadanym doświadczeniem, awansował na stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju. Rok później został mianowany na stanowisko Naczelnika Wydziału Kryminalnego komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. W 2022 roku szef policjantów z Bielska-Białej powierzył mu stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Czechowicach –Dziedzicach, gdzie pełnił służbę do 30 stycznia 2023 roku.

Zmiany także Strumieniu i Zebrzydowicach

Rozkazy o powierzeniu obowiązków otrzymał również  nowy Komendant Komisariatu Policji w Strumieniu asp. szt. Leszek Krzywda oraz Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Zebrzydowicach podkom. Tomasz Pocha.

Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie insp. Jacek Stelmach powierzył pełnienie obowiązków na stanowisku Komendanta Komisariatu Policji w Strumieniu aspirantowi sztabowemu Leszkowi Krzywdzie, zastępującemu na tym stanowisku komisarza Ryszarda Kubika, który został mianowany na Komendanta Komisariatu Policji w Wiśle. Aspirant sztabowy Leszek Krzywda to policjant z ogromnym doświadczeniem zawodowym, które nie zbierał nie tylko w różnych wydziałach, ale również i krajach. Służbę w Policji pełni od ponad 30 lat i ma wykształcenie wyższe. Ukończył kurs podstawowy, kurs podoficerski o specjalności operacyjno – dochodzeniowej i dochodzeniowo – śledczej. Pełnił służbę na misjach pokojowych, uczestnicząc w nich w ramach polskiego kontyngentu policyjnego w Kosowie. Do głównych zadań należało wykonywanie czynności, związanych z ochroną ludności cywilnej, jak również konwojowanie dygnitarzy i urzędników kosowskiej administracji państwowej. Służba pełniona była na terenach, gdzie istniały konflikty narodowościowe, etniczne i religijne w warunkach permanentnego zagrożenia życia i zdrowia. Za udział w wymienionych misjach został odznaczony medalem „ In the Service of Peace”. Do dnia powierzenia obowiązków zastępcy komendanta swoje obowiązki służbowe wykonywał w Wydziale Kryminalnym, prowadząc czynności dochodzeniowo – śledcze, w głównej mierze związane ze zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu, życiu i zdrowiu oraz przestępczości narkotykowej. Dzięki zaangażowaniu i doświadczeniu zawodowemu w dużej mierze przyczynił się do ustalenia sprawców wielu przestępstw na terenie powiatu cieszyńskiego, w tym między innymi publicznego znieważenia przedmiotu czci religijnej „Pomnik dzieci nienarodzonych” w Brzezówce w 2020 roku. Podczas długoletniej służby funkcjonariusz dał się poznać jako osoba kompetentna, obowiązkowa i doskonale radząca sobie w wykonywaniu powierzonych obowiązków w sytuacjach stresowych i pod presją czasu, a także służącą innym swoim doświadczeniem. Przez ostatni rok był Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji w Zebrzydowicach – na tym stanowisku zastąpił go podkomisarz Tomasz Pocha, któremu Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie powierzył podczas uroczystości pełnienie obowiązków na tym stanowisku.

Podkomisarz Tomasz Pocha swoją karierę mundurową rozpoczynał w 2006 roku jako policjant pionu prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. W 2008 roku rozpoczął służbę w cieszyńskim garnizonie, w tym samym pionie. Dwa lata później awansował do Zespołu do Spraw Wykroczeń, aby w 2011 roku zostać dzielnicowym. W 2014 roku awansował na stanowisko asystenta Zespołu do Spraw Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. W 2017 roku, w związku ze wzorowym pełnieniem służby, Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie mianował go na stanowisko kierownika Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego. Od 2018 roku był odpowiedzialny za kierowanie działaniami związanymi z zarządzaniem kryzysowym. Swoje doświadczenie uzupełnił pełniąc służbę w Wydziale Kryminalnym cieszyńskiej komendy.

Nowy komendant w Wiśle

Ryszard Kubik został nowym komendantem wiślańskiego komisariatu policji. Stanowisko przejął po odchodzącym na emeryturę Tomaszu Domagale. (Pisaliśmy: Wisła nowy komendant)

Kubik dotychczas był komendantem komisariatu ze Strumienia, gdzie stanowisko objął w marcu 2021 roku. Wcześniej był zastępcą komendanta w Ustroniu (od 2017 roku), a służbę zaczynał w 2003 roku w Skoczowie - najpierw pracował w Ogniwie Patrolowym, w 2007 roku został dzielnicowym, a w 2013 - szefem tamtejszego Referatu Kryminalnego. Skończył też studia na Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Red. /mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

28
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-02-05 17:16:10
św. Patryk.: bardzo ciekawe te policyjne ścieżki kariery - choćby taki nadkomisarz Żurata, z naczelnika wydziału kryminalnego KM w Bielsku na komendanta komisariatu w Skoczowie... reszta podobnie pokręcona, nie wiadomo śmiać się czy płakać, PiS bez wątpienia już nawet na najniższych szczeblach tasuje kadry przed spodziewaną klęską wyborczą
2023-02-05 17:21:32
św. Patryk.: a o tym, że od jakiegoś czasu masowo odchodzą ze służby doświadczeni żołnierze i funkcjonariusze mówi się nie już głośno tylko w wojsku i służbach, PiS zgnoił te formacje na maksa przez ostatnie 7 lat i po prostu nie każdemu tkwienie w tym bagnie odpowiada
2023-02-05 17:32:21
św. Patryk.: Nie ma co do tego wątpliwości — program" Willa Plus" to realizacja politycznego testamentu Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS ma już grubo ponad 70 lat i wie, że nawet jeśli utrzyma władzę po wyborach parlamentarnych na jesieni, to emerytura polityczna zbliża się wielkimi krokami. Prędzej czy później prawica straci władzę, a nowa ekipa — czy to Platforma, Lewica, Hołownia, PSL czy jakiś dziś jeszcze nieznany polityczny twór — wytnie wszystkich ludzi PiS z instytucji oraz spółek, gdzie wiodą dziś luksusowe i błogie życie na koszt podatników. Co wtedy? To właśnie pytanie stało u źródeł operacji, którą Kaczyński przeprowadza rękami oddanego mu ministra edukacji Przemysława Czarnka.
2023-02-05 17:33:30
św. Patryk.: Prezes PiS postanowił wyposażyć swych ludzi w trwały majątek, który pomoże im przetrwać chude lata, przegrupować siły i przygotować kontratak w celu odzyskania władzy. Najłatwiej przegrupować siły i przygotować kontrofensywę w spokojnych willach i okazałych apartamentach najdroższych dzielnic Warszawy, ewentualnie w uroczych domkach na prowincji, na skraju prywatnego lasu, z pluskającymi w prywatnych stawach rybami i ulami pełnymi prywatnych pszczół. Dlatego też zupełnie się nie dziwimy, że związane z PiS i Kościołem fundacje oraz stowarzyszenia masowo rzuciły się na Czarnkowe — sorry, państwowe — dotacje. W ten sposób dostały z ministerstwa edukacji miliony na zakup nieruchomości, które — zgodnie z decyzjami Czarnka — za 5-10 lat będą mogły sprzedać lub wykorzystać do robienia biznesu. Uwłaszczenie nomenklatury, dojenie państwa, prywata — przypominają się jak żywo słowa z arsenału Kaczyńskiego, gdy recenzował rządy SLD, Platformy i PSL.
2023-02-05 18:20:16
oxjas1: Czyli caly PiS - przekrety i skorumpowanie.
2023-02-05 22:39:42
Woźniak: Pozdrowienia z Jastrzębia, bardzo dobra współpraca. Generalnie pozytywna jednostka. Gratulacje
2023-02-05 22:45:51
L.Korecki: Zmiany zmiany. Historia kołem się toczy. Powrót do powiatu. Powodzenia!
2023-02-05 22:51:51
Arent: Dobry skład. Na Skocz jest co robić. Będzie ok. Gratki i utrzymania poziomu z Czecho
2023-02-05 23:03:45
K_Jabłoński: No w końcu! Dobrze widzieć normalność w Skoczowie
2023-02-05 23:19:17
KubackiM: Dwóch kumpli z pokoju... dokładnie historia kołem.....
2023-02-05 23:25:57
skoczowgmp: W Skoczowie dużo jest do zrobienia, szczególnie na targowej gdzie mieszkańcy obserwują syf. Miejmy nadzieję, że to się zmieni
2023-02-06 02:56:02
krzysztof  mm: bardzo ciekawa seria z granatnika... wydział propagandy pracuje po 22.00 i raczej z komisariatu a nie z domu
2023-02-06 06:24:50
rmariuszsp: A co z Ustroniem. Turyści nas zalewają. Jest mnóstwo ludzi. Może by straż miejską utworzyć.
2023-02-06 06:37:07
Stępień.I: Chybie wymaga oświetlenia na przejściach dla pieszych. Kompletnie nie widać czy ktoś stoi na przejściu. Może dojść do wypadku.
2023-02-06 06:54:06
K_Jabłoński: A czy ktoś zadba o bezpieczeństwo zwierząt? Ile zwierzątek gonie na drogach.... Koty przede wszystkim. Nikt na to nie patrzy... Widziałam jak ostatnio przyjechało kotka i nikt nie reagował.
2023-02-06 06:56:50
K_Jabłoński: Chciałem zwrócić uwagę na potrzebę promocji Dębowca i całej naszej gminy. Ludzie nie znają tych okolic a to piękny teren i piękne okolice. Mamy przecież tyle atutów.
2023-02-06 07:07:53
aganowak: Niewłaściwy przewóz psa w samochodzie może mieć tragiczne skutki. Warto więc przygotować się do każdej podróży, zapewniając bezpieczeństwo sobie, współpasażerom podróży i zwierzęciu.
2023-02-06 07:09:55
K_Jabłoński: Bardzo dobrze funkcjonuje gmina w Dębowcu ale wiele można poprawić co do jakości dróg lokalnych. To jest nasz problem.
2023-02-06 07:28:40
Tomek.P: Kto zajmie się poprawą dziur na drodze w Zebrzydowicach. Na głównej ulicy przy kościele taka dziura że urwałam koło. Gmina na to nic. Pisałam pisma i nic. Nie pomogą...
2023-02-06 07:28:46
Hejo: Wy, zamiast pieprzyć tu jak w przedszkolu zajmijcie się pijanymi, bezdomnymi, którzy dają się we znaki mieszkańcom ! Ale zwłaszcza narkomania !! Jest już wszechobecna !!! Jak dużo młodych zmarło z powodu narkotyków ?? Masa.... To jest porażka i wstyd dla minionej kadencji
2023-02-06 07:35:13
kwiatkowki_mm: Wisła nowe porządki w drodze ku normalności - róbcie porządek z tymi wyścigami
2023-02-06 07:39:35
sp1wak: O Trójwsi zapomnieli wszyscy..... A tu śniegu dużo a robić nikt nie chce. Przetarg na odśnieżanie tragicznie rozwiązany. Zostawili nas całkowicie :(
2023-02-06 07:44:13
kaśka_mała: A gdyby tak nie było policji, wojska. Bez sensu wydatki z kieszeni obywateli. Dajcie nam wolność do życia i przestrzeń do działania.
2023-02-06 07:48:20
aszura: W Koniakowie tsa pod wyrch na racickach zapiernicac. Az mi pazur rosnie na pięcie
2023-02-06 07:50:04
K_Jabłoński: @Hejo Zdecydowanie racja! Młodzież i narkotyki to jakaś plaga. Gdzie są rodzice. Gdzie szkoła i wychowawcy. W Gumnej też jest ten problem.
2023-02-06 08:12:00
Hejo: Kolego powyżej: wychowanie to insza inność, a wasze działania: wszelkie czynności ... organizacja rozpoznania, zapobiegania czy zwalczania przestępczości narkotykowych, programy itd... Gdzie policja ?? W piórka obrośliście jak lokalny komendant i nie mów mi o priorytetach :( Statystyki nie kłamią...
2023-02-06 08:36:51
Skywalker: sranda musi być, na polu mróz to sierżant Jarząbek siedzi w ciepłym komisariacie i pisze posty na ox :)
2023-02-06 13:46:54
Ar--Ai: 31 stycznia wracający ze służby policjant zjechał z drogi, uderzył w drzewo i dachował. Prokuratura po sekcji zwłok mężczyzny i otrzymaniu wyników badań toksykologicznych przekazała, że 28-latek był pijany, miał około 2 promili alkoholu we krwi. W policji służył od blisko pięciu lat, ostatnio w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: