Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zmiany na basenie w Czeskim Cieszynie

Basen w Czeskim Cieszynie cieszy się sporym powodzeniem. W ubiegłym roku odwiedziło go 39 tysięcy osób. Również wielu Polaków decyduje się na kąpiel za Olzą. Teraz zmieniono tam organizację ruchu drogowego, od 15 lipca jest też tam więcej parkingów i nowy cennik biletów.


- Od 15 lipca w okolicy basenu w Czeskim Cieszynie obowiązuje ruch jednokierunkowy na ul. Górniczej. Wyznaczony jest on od domu nr 487/21, aż do parkingu przy samym basenie. Dzięki takiemu rozwiązaniu powstały dodatkowe 24 miejsca parkingowe– informuje Dorota Havlíková, rzecznik prasowy Czeskiego Cieszyna.

A kiedy w upalne dni ruch przy basenie będzie większy, organizacją ruchu drogowego zajmą się strażnicy miejscy. - W czasie, kiedy parking przy kąpielisku będzie pełny, zmotoryzowani odwiedzający basen, kierowani będą na osiedlowe parkingi - mówi Petr Chroboczek, komendant straży miejskiej w Czeskim Cieszynie.

W ubiegłym roku w basenie w Czeskim Cieszynie ochłody szukało 39 tys. osób w tym wielu Polaków. W tym roku basen za Olzą przygotował dodatkowe atrakcje.

Do dyspozycji odwiedzających czeskie kąpielisko jest 200 plastikowych leżaków, z których można bezpłatnie korzystać. Nieodpłatnie można również korzystać ze zjeżdżalni oraz rynien.

Z myślą o dzieciach i młodzieży Rada Miasta Czeskiego Cieszyna, obniżyła w tym roku cenę biletu dla osób od 7 do 18 lat, teraz płacą 20 koron. Osoba dorosła za korzystanie z basenu musi zapłacić 60 koron, a dzieci do 6 lat mogą pluskać się bezpłatnie.

KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: