Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

TKB-czas na Ewangelię

Podczas rozpoczynającego się 30 lipca Tygodnia Kultury Beskidzkiej, nie tylko będzie można zobaczyć i usłyszeć zespoły folklorystyczne z całego świata. To również czas na spotkanie z Ewangelią, które podczas TKB szykują luteranie i katolicy.


Podczas Tygodnia Kultury Beskidzkiej młodzi parafianie z parafii katolickiej i ewangelickiej ze Szczyrku zamierzają przeprowadzić akcję ewangelizacyjną. Publiczność, która zawita na jedną z najstarszych imprez folklorystycznych  w Europie otrzyma specjalne kartki pocztowe z „Listem od Boga”, w którym przeplątać się będą cytaty ze Starego i Nowego Testamentu.


Inicjatorem całego przedsięwzięcia jest ks. Jan Byrt z parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu. Jego zdaniem na tej imprezie brakuje akcentów chrześcijańskich. Dzięki akcji będzie można zostać „cichym apostołem Boga Wszechmogącego”, wysyłając otrzymaną pocztówkę. - My podamy kartki do pierwszych rąk, a od odbiorcy będzie zależeć co z kartką zrobi. Kartki będziemy wkładać za wycieraczkę samochodu każdemu kto przyjedzie na Tydzień Kultury Beskidzkiej do Szczyrku czy Wisły – zapowiada ks. Byrt.
Tydzień Kultury Beskidzkiej co roku gości około setki zespołów z różnych stron świata. W tym roku wystąpią grupy z trzydziestu państw. 48. Tydzień Kultury Beskidzkiej trwać będzie od 30 lipca do 7 sierpnia.

Tydzień Kultury Beskidzkiej - zaliczany do najstarszych imprez folklorystycznych w Polsce, a nawet w Europie. Jego historia rozpoczęła się w roku 1964 w Wiśle, ale tradycjami sięga jeszcze przedwojennego Święta Gór.


KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: