Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zmarznięci bezdomni

W miniony weekend znacznie spadła temperatura powietrza, w związku z tym Cieszyńska Straż Miejska odnotowała interwencje związane z bezdomnymi, którzy przebywali w warunkach, które zagrażały ich zdrowiu.

Pierwsza interwencja  dotyczyła zgłoszenia o osobach przebywających w "szałasie" znajdującym się w rejonie ul. Wierzbowej w Cieszynie.

- Na miejscu interweniujący strażnicy zastali dwie osoby bezdomne, które przebywały w prowizorycznym namiocie foliowym. Oboje byli mocno zziębnięci z uwagi na panujący mróz, dalsze przebywanie w tych warunkach mogło zagrażać ich zdrowiu a nawet życiu.  – informuje SM Cieszyn

Z kolei na ul. Gawlasa w Cieszynie bezdomny mężczyzna prosił mieszkańców o pomoc z uwagi na doskwierający mu chłód. Odzież w którą był ubrany  nie zapewniała jej odpowiedniej ochrony przed zimnem. 

W obu przypadkach osoby były trzeźwe a przyczyną bezdomności  była skomplikowana sytuacja życiowa.  Strażnicy Miejscy umieścili bezdomnych w noclegowni, gdzie uzyskali doraźną pomoc.  O sprawach poinformowano również  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

(red)

 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: