Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zmarła najstarsza mieszkanka Hażlacha

Wczoraj wieczorem (22.06) smutną informację przekazał Wójt Gminy Hażlach – Grzegorz Sikorski. W Gdańsku zmarła pani Ewa Tomaszko – najstarsza osoba, zameldowana w Gminie Hażlach. W tym roku obchodziłaby swoje 107. urodziny.

O śmierci najstarszej osoby zameldowanej w Gminie poinformował Grzegorz Sikorski - Wczoraj zmarła Pani Ema Tomaszko - najstarsza mieszkanka gminy Hażlach, która od kilku lat mieszkała ze swoją córką w Gdańsku. W tym roku śp. Ema obchodziłaby swoje 107 urodziny. Cieszę się, że w zeszłym roku miałem okazję poznać naszą mieszkankę. W mojej pamięci pozostanie jako wyjątkowa osoba, z ogromnymi pokładami optymizmu i wiary w ludzi – napisał Sikorski w mediach społecznościowych, składając rodzinie wyrazy współczucia.

O pani Emie Tomaszko pisaliśmy we wrześniu 2019 roku, kiedy to pani Ema obchodziła 106. Urodziny. Mieszkała w Gdańsku, jednak dużą część życia spędziła w Gminie Hażlach, gdzie wciąż zamieszkuje jej rodzina. Urodziła się w Wiśle, większość jej życia związana była więc ze Śląskiem Cieszyńskim. Więcej o historii pani Emy pisaliśmy tutaj.

Rodzinie składamy wyrazy współczucia. 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-06-23 22:56:57
Jura Stela: Ze zdjęcia wnioskuję, że św. p. Ewa Tomaszko był mamą Haliny Kudzin, znanej w kręgach protestanckich autorki i wykonawczyni pieśni chrześcijańskich, z których najbardziej znaną jest 'Golgota'. Tutaj link do tej pieśni w wykonaniu Haliny Kudzin: https://www.youtube.com/watch?v=sUtt_DRx3f4
2020-06-24 15:15:33
JanKrzysztofArdanowski: Z całym szacunkiem... robienie polityki na grobach jest straszne. Panie wójcie, pan popatrzy na Ustroń. Burmistrzowi Korczowi lans na grobach do dzis odbija się czkawką...
2020-06-25 07:30:39
Po Prostu: @JKA - to twój komentarz w tym miejscu jest straszny - bez szacunku, po prostu
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: