Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

200 lat dla Pani Emy!

Dziś (19.09.2019) pani Ema, długoletnia mieszkanka Gminy Hażlach, obchodzi 106. urodziny. Ema Tomaszko aktualnie mieszka w Gdańsku, jednak wciąż utrzymuje kontakt zarówno z rodziną, której część pozostała w Pogwizdowie, jak i z władzami gminy.

Pani Ema jest najstarszą zameldowaną w Gminie Hażlach osobą. Pochodzi z wielodzietnej rodziny i urodziła się w Wiśle. Przez wiele lat mieszkała w Pogwizdowie. Sama urodziła dwójkę dzieci – syna i córkę, z którą aktualnie mieszka w Gdańsku. 106-latka doczekała się 4 wnuków, 8 prawnuków i 2 praprawnuków, możemy mówić więc o prawdziwej, wielopokoleniowej rodzinie, która regularnie się z sobą spotyka.

- Z uwagi na to, iż część rodziny mieszka w Gminie Hażlach, Pani Ema jest na bieżąco ze sprawami, które się u nas dzieją…, czym byłem bardzo zaskoczony. Motto Pani Emy brzmi: „Nie trzeba się denerwować, stresować, martwić, ponieważ to przynosi choroby, trzeba być optymistą” – podkreśla Grzegorz Sikorski, Wójt Gminy Hażlach.

Dziś, czyli 19 września Pani Ema obchodzi swoje 106 urodziny. Pozostaje dołączyć się do życzeń wójta i życzyć solenizantce 200 lat!

 

JŚ/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: