Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Złoty Groń dla Cieślara

Prawdziwa narciarska uczta czekała na zawodników drugiego weekendu Pucharu Złotego Gronia, w ramach którego rozegrano slalom. Koronna dyscyplina narciarstwa zjazdowego przyciągnęła blisko 50 prawdziwych pasjonatów białego szaleństwa z całego Śląska. 

Doskonała pogoda i profesjonalna organizacja zapewniły zawodom wyjątkową atmosferę. - To wyśmienity stok na tego typu imprezy, łączące wymiar wyczynowy z amatorskim. Złoty Groń staje się areną dla wszystkich. Warto na przyszłość pomyśleć w tym miejscu o całym cyklu pucharu, szczególnie jeśli promocja będzie tak skuteczna jak w tym roku. - Zaznacza Zbigniew Stanisławski, jeden z zawodników, Instruktor Wykładowca Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa.
Rywalizacji nie brakowało przede wszystkim w grupie, w której reprezentanci akademickich zespołów sportowych starli się o najlepsze miejsca. Niespodziewanie jednak, wynik wyjaśnił Tomasz Cieślar, 26 latek z Jawornika, który w drugim przejeździe zdeklasował rywali. - Wiedziałem, że musze się rzucić bez względu na ryzyko. Interesowało mnie tylko pierwsze miejsce. - Mówi Cieślar, młody inżynier automatyki i robotyki. Ostatecznie łączny czas 1: 36: 19 pozwolił mu stanąć na najwyższym podium, wyprzedzając kolejnego zawodnika o 22 setne sekundy. - Pierwsza edycja Pucharu Złotego Gronia przechodzi do historii jako świetny, sprawdzony pomysł, który przy tak profesjonalnej organizacji ma szansę stać się w przyszłości czymś więcej niż tylko zawodami sportowymi, dlatego zapowiadamy pełne wsparcie imprezy. - Zdradza Aneta Legierska z Referatu Promocji i Informacji Turystycznej Gminy Istebna.

Dwa weekendy, w których rozegrano kolejno slalom gigant i slalom zrzeszyły łącznie ponad 200 zawodników ze Śląska i innych regionów Polski.  Pełne wyniki pod linkiem: http://www.zlotygron.pl/user_files/egzamin/wynikikat.pdf

Zobacz fotorerportaż>>>

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: