Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Mądry Polak po szkodzie

Chętnie wykorzystujemy możliwości jakie daje nam internet, niestety takie możliwości wykorzystują również złodzieje i oszuści. Bądźmy więc czujni na przekór staremu powiedzeniu „mądry Polak po szkodzie”.

Coraz większa skala oszustw to pochodna rosnącej popularności internetu. Musimy pamiętać, że  w wirtualnym świecie nie każdy kieruje się dobrymi intencjami, podobnie jak w realnym - tutaj również możemy paść ofiarą osoby, która zechce na nas zarobić. Ponieważ przybywa ludzi z dostępem do internetu, przybywa również ofiar, na które  „polują” nieuczciwe osoby.

Dowodem na to jest zatrzymany niedawno przez dolnośląską policję mężczyzna podejrzany o oszukanie ponad 500 osób z całego kraju i wyłudzenie nie mniej niż 50 tysięcy złotych. Na portalu aukcyjnym oferował do sprzedaży towar, którego nie posiadał. Za oszustwo grozi mu  kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Kłodzka zatrzymali 29-letniego mężczyznę, podejrzanego o oszustwa przy transakcjach kupna –sprzedaży na portalu aukcyjnym. 29-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego oferował na aukcjach internetowych do sprzedaży fikcyjny towar m.in. gry komputerowe, kosmetyki, pieluchy i zabawki dla dzieci. Każdy z artykuł oferowany był po okazyjnych cenach. Zainteresowani kupnem wpłacali pieniądze na specjalnie przygotowane konto. Natomiast towar nie był wysyłany.

Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci przeszukali miejsce zamieszkania sprawcy. Zabezpieczyli różnego rodzaju sprzęt elektroniczny oraz przedmioty o wartości około 30 tysięcy złotych, które mogą pochodzić z przestępstw.

Niedawno w sieci pojawiły się fałszywe strony oferujące podrabiane wejściówki na Euro 2012. Okazji więc do tego by zostać oszukanym nie brakuje, bądźmy czujni, bo stracić jest zdecydowanie łatwiej niż zyskać.

- Na aukcjach internetowych kupuję często – przyznaje Mariola N. z Cieszyna – za towar płacę na miejscu, czyli za pobraniem, staram się wybierać takie oferty, w których taka możliwość jest, nie robię żadnych przedpłat, zresztą okazji do kupienia jest tyle, że mogę przebierać w propozycjach. Zanim kliknę „kup” sprawdzam też opinie na temat sprzedawcy, to daje mi większą gwarancję na to, że zakupy będą udane.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: