Złote baterie łazienkowe – do jakich aranżacji będą pasować?
Złote baterie łazienkowe w różnych aranżacjach
Złote elementy są typowe dla łazienek w stylu glamour, pałacowym oraz luksusowym art déco. Co ciekawe, sprawdzają się także w bardziej surowych wnętrzach, a nawet industrialnych. Ogromną rolę odgrywa tu jednak wybrany odcień złota. Może być połyskliwy, postarzany, wpadać w róż albo czerwień. Popularne i bardzo uniwersalne jest także złoto o odcieniu miedzianym.
Błyszczące złoto
Podczas poszukiwań idealnych złotych baterii łazienkowych, można natrafić na te w kolorze błyszczącego złota. To klasyk. Nie należy jednak przesadzać z liczbą tego typu dodatków. Warto pamiętać, że umiar sprzyja elegancji. Wystarczy, by w tym kolorze były jedynie baterie i np. uchwyt na papier toaletowy. Połyskliwe baterie pasują przede wszystkim do łazienek w stylu glamour i klasycznym. Najlepiej współgrają z kolorem granatowym i butelkowej zieleni.
Postarzane złoto
Złoto antyczne, postarzane – baterie łazienkowe o takim wyglądzie świetnie pasują do aranżacji retro, art déco, rustykalnych oraz scandi. Wiele tutaj zależy od modelu baterii. Dobrze komponują się w połączeniu z bielą, czernią, granatem i brązem.
Baterie w kolorze postarzanego złota często mają nietuzinkowe kształty i eleganckie detale, przykuwające uwagę.
Różowe złoto
„Rose gold” to ekstrawagancka propozycja, przeznaczona dla osób ceniących oryginalność. Będzie również odpowiednia dla wszystkich, którzy wahają się między kolorem złotym i srebrnym, ponieważ różowe złoto jest dość subtelne – narzuca się mniej od klasycznego złota i jednocześnie jest cieplejsze od srebra. Bateria łazienkowa „rose gold” pasuje do pomieszczeń w stylu minimalistycznym, eklektycznym, loftowym, nowoczesnym. Najlepiej prezentuje się na pastelowym lub betonowym tle. Może również być najważniejszym elementem stylistycznym w łazienkach typu „total look”.
Złote baterie a wykończenie łazienki
Do jakich płytek pasuje złota armatura? Przede wszystkim do marmurowych oraz takich, które imitują marmur. To ponadczasowe, bardzo uniwersalne połączenie dwóch ekskluzywnych materiałów. Złote baterie będą pasować zarówno do jasnego marmuru, jak i ciemnego.
Osoby chcące przełamać to klasyczne, dość chłodne zestawienie, mogą zdecydować się na płytki drewnopodobne. Złoto i drewno ocieplają wizualnie aranżację. Dzięki temu łazienka będzie nie tylko nowoczesna i elegancka, ale także przytulna.
Inne udane zestawienia płytek ze złotą armaturą to: francuskie szachownice, imitacja betonu lub kamienia, mozaika, płytki w stylu paryskiego metra, hiszpańskie majoliki, płytki z kwiatowymi wzorami.
Co wziąć pod uwagę, wybierając baterie łazienkowe?
Baterie łazienkowe to zdecydowanie „kropka nad i” w każdej łazience. Powinny być zatem wybierane starannie. Należy zwrócić uwagę nie tylko na estetykę, ale i funkcjonalność.
W przypadku baterii umywalkowych ważna jest np. długość wylewki. Zbyt krótka sprawi, że woda będzie rozlewała się po blacie. To samo stanie się, jeśli wylewka będzie zbyt wysoka, a umywalka – za płytka. Baterie warto więc kupić dopiero po zamontowaniu umywalki lub wanny, by mieć pewność, że wszystko będzie funkcjonowało prawidłowo.
Inna kwestia, którą warto wziąć pod uwagę, to dopasowanie koloru baterii do detali znajdujących się w łazience. Toaleta, rama lustra oraz wieszak na ręczniki powinny być w tym samym kolorze, co baterie. Jeśli są złote, to warto zwrócić uwagę na odcień i nie mieszać błyszczącego złota z postarzanym. Ta zasada pozwala uzyskać spójny wygląd. Poza tym w całej łazience warto zastosować armaturę konkretnego rodzaju, np. montowaną podtynkowo.
Artykuł sponsorowany