Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Złodziej trafił za kratki

Aż 10 lat w więzieniu może spędzić za włamania i kradzieże mieszkaniec Hawierzowa, których dokonał na terenie Cieszyna. Obywatela Czech udało się ująć na gorącym uczynku , gdy wynosił z budynku skradzione łupy. Zauważył go mieszkaniec Bielska-Białej, który poinformował policjantów i sam pobiegł za złodziejem.

 Do zdarzenia doszło w miniony piątek (2 sierpnia 2019) po północy. Mieszkaniec Bielska-Białej na jednej z ulic w centrum Cieszyna zauważył mężczyznę, który trzymając w rękach duże worki, wychodził z bramy kamienicy. - Na jego widok mężczyzna zaczął uciekać. Bielszczanin od razu pobiegł za nim i w międzyczasie powiadomił policjantów. Dzięki informacjom zgłaszającego policjanci szybko namierzyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Jak się później okazało, był to 30-letni obywatel Czech, który wcześniej włamał się do pomieszczeń jednej z firm w centrum miasta – informuje podkom. Rafał Domagała.

W trakcie ucieczki złodziej porzucił skradzione przedmioty o łącznej wartości ponad 23 tysięcy złotych. Wśród łupów były m.in. telefony, laptopy oraz różnego rodzaju sprzęt elektroniczny, biurowy i przemysłowy. Jak się później okazało, nie było to jego jedyne przestępstwo, którego dopuścił się tego wieczoru. - 30-latek usiłował włamać się do pomieszczeń sąsiedniej firmy w tym samym budynku, lecz nie potrafił sforsować zamków. Wcześniej, jeszcze w ciągu dnia, na innej ulicy w centrum miasta, wszedł do otwartego mieszkania, skąd zabrał zegarki, biżuterię, dokumenty oraz karty płatnicze – dodaje Domagała

Pochodzący z Hawierzowa mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa w Polsce i w Czechach. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat więzienia.

(red)

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: