Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Motyli wciąż nie ma

Przeszkody formalne sprawiły, że unieważniony został drugi przetarg, który miał wyłonić wykonawcę motylarni w Jaworzu. Barbara Szermańska, dyrektor Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu potwierdziła, że ogłoszono trzeci przetarg.

Termin składania ofert mija 14 sierpnia. Trudno na razie powiedzieć, kiedy motylarnia powstanie. Pierwotnie miała być gotowa w czerwcu. Motylarnię będzie stanowił sferyczny, częściowo przezroczysty namiot o średnicy ok. 10 m. Wewnątrz umieszczona zostanie unikatowa roślinność. Zostanie on wyposażony w klimatyzatory, które zapewnią odpowiednią dla rozwoju motyli temperaturę.

Zwiedzający będą mogli podziwiać także owady w pięciu terrariach i dwóch wolierach entomologicznych. Kopuła zostanie połączona tunelem z salą wykładową jaworzańskiego Muzeum Fauny i Flory.
W motylarni umieszczonych zostanie m.in. ok. 400 poczwarek motyli tropikalnych, ok. 300 straszyków, a także chrząszcze i modliszki. Zobaczyć będzie można także mrówki parasolowate. Zwiedzający będą mogli poznać różne fazy rozwoju owadów - od larwy po dorosłe okazy.

Całość ma kosztować blisko 200 tys. zł. 85 proc. pieniędzy na budowę motylarni pochodzi z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego.

anszaf

 

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-08-06 17:04:37
marian1951: Oj , ta" zła "Unia. Daje tylko 85 % Jak żyć Panie Szanowny , jak żyć .
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: