Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Złodziej paliwa zatrzymany

Sprawcę 13 kradzieży paliwa zatrzymali Dzielnicowy z Ustronia . Właściciele okradzionych stacji benzynowych oszacowali straty na kwotę ponad 5 000 zł.

W miniony poniedziałek (15 lutego br.) policjanci Komisariatu Policji w Ustroniu zostali powiadomieni o kradzieży paliwa z jednej z działających na terenie miasta stacji benzynowych. - Sprawca wykorzystując skradzione wcześniej tablice rejestracyjne zatankował ponad 90 litrów benzyny i odjechał w nieznanym kierunku. W związku z licznymi tego typu kradzieżami, w sprawę zaangażowani byli również policjanci operacyjni, którzy od dłuższego czasu analizowali i realizowali czynności związane z wykroczeniami i przestępstwami dotyczącymi kradzieży paliw. Kryminalni po kradzieży w Ustroniu posiadali już wiedzę na temat tożsamości sprawcy, ale poszukiwali go, ponieważ nie miał on stałego miejsca zamieszkania – relacjonuje asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Podejrzanego w Bażanowicach zauważył dzielnicowy z ustrońskiego komisariatu. Jego uwagę zwrócił za na zaparkowany na poboczu samochód, w którym spał mężczyzna. - Wewnątrz pojazdu znajdowały się pojemniki z paliwem oraz elementy ubrania pasujące do tych, które miał na sobie sprawca poniedziałkowej kradzieży. – dodaje Pawlik.

31-latek został zatrzymany, przyznał się do 13 kradzieży na terenie powiatu cieszyńskiego oraz bielskiego na łączną kwotę ponad 5 tysięcy złotych. Grozi mu do 5. lat za kratkami.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red,

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: