Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Złapali go w Anglii

27-letni mieszkaniec Cieszyna umknął przed wymiarem sprawiedliwości do Wielkiej Brytanii. Nie na długo, dzięki informacjom uzyskanym przez policjanta z zespołu ds. poszukiwań Wydziału Kryminalnego KPP Cieszyn, został zatrzymany przez Interpol. Nie wywinie się, podobnie jak 9 innych osób poszukiwanych listami gończymi, a zatrzymanych w ostatnim miesiącu przez cieszyńskich funkcjonariuszy.

27-letek poszukiwany był Europejskim Nakazem Aresztowania, wyjechał do Anglii, myśląc, że ukryje się tam przed wymiarem sprawiedliwości: - Namierzył go tam jeden z policjantów z cieszyńskiej policji pracujących w Zespole Poszukiwań. Dzięki jego zaangażowaniu i wnikliwie przeprowadzonej pracy operacyjnej mieszkaniec Cieszyna został zatrzymany. 27-latek był poszukiwany trzema listami gończymi od 2007 roku. Cieszynianin ma koncie miał m.in. przestępstwa przeciwko mieniu. Policjant przekazał informacje do Wydziału Koordynacji Poszukiwań Międzynarodowych BMWP KGP. Szczegółowe informacje dotyczące miejsca jego pobytu doprowadziły do zatrzymania mężczyzny przez Biuro Interpolu w Manchesterze. Konwojowany samolotem, został przekazany polskim policjantom. Od razu trafił do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę więzienia - relacjonuje asp. Rafał Domagała, oficer prasowy cieszyńskiej KPP.


W minionym miesiącu policjanci z Cieszyna zatrzymali łącznie 10 osób poszukiwanych listami gończymi, w tym dwie Europejskim Nakazem Aresztowania: - Policjanci z Zespołu d/s Poszukiwań Wydziału Kryminalnego KPP Cieszyn tylko w samym wrześniu zakończyli 9 postępowań w sprawie poszukiwanych osób listami gończymi. Jeden poszukiwany został namierzony przez stróży prawa z wiślańskiego komisariatu. Wśród zatrzymanych znaleźli się dwaj obywatele Czeskiej Republiki. Jeden z nich był poszukiwany przez cieszyński Sąd Rejonowy. Natomiast drugiego poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania policjanci przekazali do Zakładu Karnego w Czechach. Kolejny poszukiwany ENA wpadł w Wielkiej Brytanii - dodaje asp. Rafał Domagała.

(red.)

źródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: