Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Będzie most, ale wpierw korki

Niebawem rozpocznie się remont mostu w ciągu drogi wojewódzkiej 942 w Wiśle Nowej Osadzie. Inwestycja od lat wyczekiwana, bo stan techniczny przeprawy jest fatalny. Jednak budowa nowego mostu spowoduje, że w tym miejscu będą tworzyć się korki.
Most na Nowej Osadzie jest w stanie agonalnym – mówią mieszkańcy okolicy. Już na pierwszy rzut oka widać, że stan obiektu jest fatalny. Trzy lata temu pod przeprawą zamocowano specjalne podpory, które podtrzymują konstrukcję, zamknięto także chodnik z jednej strony. Ale niebawem się to zmieni. Stary most zostanie wyburzony, w tym miejscu powstanie nowa przeprawa.
 
To powinno cieszyć. I cieszy, ale zarazem martwi lokalnych przedsiębiorców a także właścicieli wyciągów. Bo na czas prac, powstanie most tymczasowy, a ruch w tym miejscu będzie wahadłowy. Nie ma innej możliwości -  przekonuje burmistrz Wisły Jan Poloczek. Rozumiem obawy gestorów, myślą, że w tym okresie nie będą przyjeżdżali turyści. Ja się tego nie obawiam, objazd będzie bardzo krótki, bo sama przeprawa przez rzekę jest niewielka. – dodaje.
 
 
Jego zdaniem, kiedy wczesną wiosną, w centrum miasta prowadzone były prace przy wymianie balustrady przy ulicy 1 Maja, ruch również był wahadłowy. Podobnie jak wówczas - i teraz - na Nowej Osadzie światła sygnalizatorów będą mogły się często zmieniać- mówi Poloczek. To ma zminimalizować korki w tym rejonie.
 
Jak słyszymy w wiślańskim urzędzie, na ten rok zaplanowano budowę tymczasowego mostu, główna przeprawa ma powstać w roku przyszłym. Inwestycja ma zakończyć się w listopadzie 2014 roku, ale niewykluczone, że termin ten ulegnie skróceniu. Koszt całych prac ma pochłonąć około 7,5 miliona zł.
 
Budowie nowej przeprawy poświęcone będzie spotkanie w wiślańskim magistracie. Mają na nim być przedstawiciele Zarządu Dróg wojewódzkich, wykonawca oraz przedstawiciele miejscowego samorządu. Mam nadzieję, że nasi mieszkańcy z pierwszej ręki będą mogli dowiedzieć się jak ta inwestycja będzie przebiegała. - mówi włodarz Wisły. Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek, 4 października na sali sesyjnej urzędu miasta o godzinie 13.00
 
Jan Bacza
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: