Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Złamał przepisy, naruszył zakaz

Sporo na koncie miał kierowca Passata, którego zatrzymali niedawno w Bąkowie policjanci. W ogóle nie powinien siedzieć za kółkiem i powinien być gdzie indziej...

- 30 maja 2026 roku na DK41 w Bąkowie, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 34-letniego mężczyzny, który przekroczył dozwoloną prędkość o 32 km/h w rejonie skrzyżowania na ulicy Łęgowej. Kierując samochodem marki Volkswagen Passat naruszył on przepisy ruchu drogowego, ale także złamał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych - informują cieszyńscy policjanci.

To nie był koniec problemów kierowcy:

- Podczas kontroli, po wylegitymowaniu okazało się również, że mężczyzna był poszukiwany na podstawie zarządzenia Sądu Rejonowego w Wodzisławiu Śląskim, co skutkowało koniecznością doprowadzenia go do Zakładu Karnego w Cieszynie. Mężczyzna poniesie także koszty usunięcia samochodu z drogi - informują funkcjonariusze.

Jak podkreślają stróże prawa,  gdyby nieuprawniony kierowca spowodował wypadek samochodowy, byłby obciążany wysokimi kosztami odszkodowania za wyrządzone szkody.

- Najważniejsze jest jednak to, że jazda bez uprawnień jest skrajnie nieodpowiedzialna. Taki kierowca może też mieć również w przyszłości problemy z uzyskaniem uprawnień - dodają.

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2026-06-02 11:52:13
john: Kopiuj wklej działa pełną parą tylko AI zwariowała. Można by się trochę bardziej przykładać do pisania. Gdzie w Bąkowie jest DK 41 ? Wczoraj była tylko DK 81.Jeszce raz kopiuj wklej i do przodu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: