W Kisielowie praca wre
Inwestycję realizuje Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Cieszynie przy wsparciu finansowym Gminy Goleszów. Zadanie stanowi kontynuację wcześniejszych prac remontowych w tym miejscu, które w związku z prowadzoną budową kanalizacji sanitarnej musiały poczekać na realizację.
- Inwestycja pozwoli na kompleksowe dokończenie modernizacji tego ważnego odcinka drogi powiatowej zakładając m.in. frezowanie istniejącej nawierzchni jezdni oraz wykonanie nowej warstwy asfaltowej, a także wymianę podbudowy i nawierzchni chodnika. Dodatkowo przeprowadzona zostanie wymiana krawężników oraz wpustów deszczowych wraz z przykanalikami. Projekt zakłada również udrożnienie przepustów pod zjazdami i drogą, montaż krawężników najazdowych na zjazdach, remont poboczy oraz bieżącą konserwację istniejących rowów odwadniających. Na zakończenie prac odtworzone zostanie oznakowanie poziome. Wartość inwestycji przekracza 1,4 mln zł, z czego część środków pochodzi z budżetu Gminy Goleszów - informują lokalni urzędnicy.
Zakończenie robót planowane jest na początek września bieżącego roku.
NG/mat.pras.
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
33