Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W Kisielowie praca wre

W poniedziałek, 1 czerwca rozpoczął się remont ponad kilometrowego odcinka drogi powiatowej nr 2613 S – ul. Głównej w Kisielowie.

Inwestycję realizuje Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Cieszynie przy wsparciu finansowym Gminy Goleszów. Zadanie stanowi kontynuację wcześniejszych prac remontowych w tym miejscu, które w związku z prowadzoną budową kanalizacji sanitarnej musiały poczekać na realizację.

- Inwestycja pozwoli na kompleksowe dokończenie modernizacji tego ważnego odcinka drogi powiatowej zakładając m.in. frezowanie istniejącej nawierzchni jezdni oraz wykonanie nowej warstwy asfaltowej, a także wymianę podbudowy i nawierzchni chodnika. Dodatkowo przeprowadzona zostanie wymiana krawężników oraz wpustów deszczowych wraz z przykanalikami. Projekt zakłada również udrożnienie przepustów pod zjazdami i drogą, montaż krawężników najazdowych na zjazdach, remont poboczy oraz bieżącą konserwację istniejących rowów odwadniających. Na zakończenie prac odtworzone zostanie oznakowanie poziome. Wartość inwestycji przekracza 1,4 mln zł, z czego część środków pochodzi z budżetu Gminy Goleszów - informują lokalni urzędnicy.

Zakończenie robót planowane jest na początek września bieżącego roku. 

 

NG/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2026-06-02 10:19:08
Kontroler: Tytuł pełen przesady. Na zdjęciach widać raczej zastój.
2026-06-02 10:22:47
miriam11: Nareszcie widać jakiś logiczny ciąg remontu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: