Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zjazdy Strażaków

W miniony weekend odbyły się Zjazdy Strażaków w Wiśle, Brennej oraz Jasienicy. Celem spotkań było podsumowanie pięcioletniej działalności Oddziałów Gminnych Związków Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

W sobotę, 14 maja odbyło się spotkanie w remizie OSP Wisła Czarne. Sprawozdanie ze swojej 5-letniej kadencji złożył druh Tomasz Bujok – burmistrz Wisły. W zjeździe uczestniczyli zaproszeni goście z m.in. Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Katowicach oraz Zarządu Powiatowego ZOSP. Podczas zjazdu wręczono nagrody i odznaczenia. Wybrano także nowy Zarząd Oddziału Miejskiego ZOSP RP w Wiśle na następną kadencję, pozostawiając na obecnym stanowisku prezesa Tomasza Bujoka.

W Brennej zjazd odbył się w niedzielę w remizie strażackiej OSP w Brenna Centrum. Tu także wśród gości z wyższych szczebli organizacji podsumowana dotychczasową działalność jednostki oraz wybrano nowe władze z druhem Jerzym Pilchem na czele.

Niedziela była także dniem podsumowań w Jasienicy podczas XI zjazdu w tamtejszej gminie. Na jej terenie działa 12 jednostek OSP, które zrzeszają 832 członków, w tym 75 kobiet. Podsumowano działania tutejszych strażaków, podsumowano liczne rocznice związane z obecnością Straży Pożarnej na tym terenie, a także przedstawiono sprzęt, którym dysponuje ZOSP RP w Jasienicy. Zasłużeni otrzymali medale oraz nagrody Również wśród zebranych gości wybrano nowy zarząd na kolejną „pięciolatkę”. Prezesem na nową kadencję został Janusz Pierzyna.

eMBe

źródło: mat.pras./ox.pl
dodał: MB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: