Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ziołami w choroby cywilizacyjne

Wykład lek. med. Krzysztofa Błecha związanego z Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza w Żywcu na temat ziołolecznictwa w chorobach cywilizacyjnych przyciągnął 6 czerwca do klubu nasz Kącik w cieszyńskim Domu Narodowym sporą ilość słuchaczy.

Lekarz promujący stosowanie ziół w preparatach medycznych wyjaśniał nie tylko, jakie poszczególne zioła mają działanie, ale również udzielał praktycznych wskazówek żywieniowych. Zauważył na przykład, że z wiekiem zmniejsza się pragnienie. – Dlatego z picia herbaty, kawy powinniśmy zrobić swoisty rytuał – podkreślał dodając, że zarówno zielona, jak i zwykła, czarna herbata są zdrowe, a lampka czerwonego wina na pewno nie zaszkodzi, ma natomiast pozytywne zdrowotne właściwości. Zioła, jak również odpowiednia dieta, w której zwiększymy ilość dobroczynnych produktów, a zminimalizujemy ilość tych szkodliwych dla zdrowia, mogłyby także zapobiegać powstawaniu chorób cywilizacyjnych. – Ludzie czasem pytają mnie, czy cukrzycę można wyleczyć. I są zdziwieni, gdy mówię, że można. Tylko pacjent musi schudnąć – powiedział między innymi lek. med. Krzysztofa Błecha wyjaśniając fachowo, na czym polega mechanizm choroby cukrzycowej.

Prelekcja odsłoniła przed słuchaczami tajemnice ziół i powszechnie dostępnych produktów spożywczych, ich właściwości i możliwości zastosowania. Bardziej zainteresowani wynieśli z wykłądu wskazówki, jakich informacji gdzie mogą szukać, by poszerzyć zdobytą na prelekcji wiedzę.

Współorganizatorami prelekcji byli działacze Towarzystwa Miłośników Ogrodnictwa, Koła Radiestetów oraz COK.

(beti)

źródło: ox.pl
dodał: ID

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: