Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Laureaci konkursu Akademii Czystych Rąk Carex -odwiedzili stolicę!

W dniach 22 i 23 maja br. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wiśle ? Czarnem zwiedzały Warszawę. Dwudniowa wycieczka do stolicy odbyła się w ramach nagrody, którą uczniowie otrzymali w konkursie Akademii Czystych Rąk Carex 'Gdzie były i co robiły Twoje ręce?'.

Praca konkursowa przygotowana przez dzieci z Wisły - Czarne została wybrana spośród kilkudziesięciu prac, które nadesłało ponad 2500 dzieci z całej Polski (Pisaliśmy: W Wiśle mają czyste ręce) .

Konkurs z założenia był edukacyjny, dlatego również dwudniowa wycieczka zawierała edukacyjne atrakcje: - Pierwszego dnia wycieczki organizatorzy zaprosili dzieci do zwiedzenia miasta. Wraz z przewodnikiem, uczniowie odwiedzili najważniejsze miejsca w Warszawie. Nie zabrakło także nocnego przejazdu przez oświetloną stolicę. Drugiego dnia, podczas spotkania edukacyjnego z zakresu higieny rąk, grupa spotkała się z organizatorami oraz jury konkursu - między innymi z doktorem Pawłem Grzesiowskim, ekspertem medycznym Akademii Czystych Rąk Carex, który poprowadził lekcję. Uczniowie z dużym entuzjazmem uczestniczyli w zajęciach - opisują Organizatorzy.  Dzieci z Wisły zaskoczyły eksperta swoją wiedzą: - Widać, że dzieci żywo interesują się tematem higieny rąk, a ich wiedza wychodzi poza zakres podstawowy. Cieszę się, że laureatów konkursu możemy stawiać jako wzór godny do naśladowania przez ich rówieśników – mówił Dr Grzesiowski.

Na zakończenie pobytu w Warszawie, uczniowie odwiedzili Centrum Nauki Kopernik.

Akademia Czystych Rąk Carex edukuje dzieci poprzez zabawę. Opiekun zwycięskiej klasy potwierdziła, że ten sposób nauki jest interesujący dla uczniów. W szkole, poza zajęciami z higieny rąk, opartymi na otrzymanych materiałach edukacyjnych, dzieci same zaangażowały się w poszerzenie wiedzy z tego zakresu: - Uczniowie ze starszych klas, chcąc podzielić się swoją wiedzą z młodszymi kolegami, sami prowadzili zajęcia z higieny rąk. To było dla nich bardzo cenne doświadczenie – przyznała Barbara Stefańska, opiekun zwycięskiej grupy.

(red.)

źródło: mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: