Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zabawa bez barier

To był wyjątkowy dzień. Do Szkoły Podstawowej nr 1 w Koniakowie zawitało spotkanie integracyjne pod nazwą ''Dzień Dziecka bez barier''.

„Dzień Dziecka bez barier” to wydarzenie, które w minionym tygodniu zagościło w Szkole Podstawowej nr 1 w Koniakowie. W organizację przedsięwzięcia włączyły się: Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Cieszynie oraz Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Koniakowie.

Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Koniakowie oraz uczniowie Szkoły Podstawowej ZPSWR w Cieszynie w atmosferze radości uczestniczyli we wspólnych zabawach przy wtórze kapeli góralskiej w wykonaniu Bartka Rybki, Andrzeja Małyjurka, Beniamina Wałacha. 

Były tańce, wspaniałe humory, całe mnóstwo gier i zabaw, najwięcej jednak tego dnia w szkolnej sali było dziecięcych uśmiechów. 

- Niebywałą atrakcją okazała się wizyta czworonogów, możliwość złożenia odcisków palców oraz przyjazd Sznupka który przybył do Koniakowa z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, by złożyć życzenia z okazji Dnia Dziecka wszystkim dzieciom – mówi Lucyna Legierska dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej - Następnie dzieci przeniosły się w magiczną podróż po kontynentach. Rozwiązując zadania przygotowane przez mieszkańców różnych krajów mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat ich życia. W role mieszkańców kontynentów wcieliły się p. Sabina Stasica logopeda ZPSWR oraz p. Dominika Pietroszek psycholog PPP. W zimnej krainie Eskimosów nie zabrakło bitwy na śnieżki, które zastąpione zostały przez papierowe kule. Powstało również „klockowe” igloo. Natomiast w wiosce indiańskiej odbyło się „wielkie polowanie na bizona”. Nie obyło się również bez wspólnego malowania letniego pejzażu.

Były również upominki i coś na osłodę...

- Spotkanie to stało się okazją do integracji i zawiązania nowych znajomości, dzieci niepełnosprawnych z koleżankami i kolegami z okolic Koniakowa. Wspólne zajęcia pozwoliły poznać się bliżej i uświadomić dzieciom, że każdy człowiek jest inny i ma do tego prawo-
przekonuje Brygida Wnentrzak- Szteler dyrektor ZPSWR - To właśnie integracja dzieci zdrowych i niepełnosprawnych stanowiła o wyjątkowości tego przedsięwzięcia. Wszyscy mieli równy dostęp do przygotowanych atrakcji. Występ wzbudził wielki entuzjazm wśród dzieci oraz dostarczył im, jak również rodzicom i nauczycielom,niezapomnianych wrażeń.  Po tak wspaniałych przeżyciach z niecierpliwością będziemy oczekiwać kolejnego święta dzieci.

 

 

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: