Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zintegrują się w niedzielę

Modernizowali i remontowali to miejsce od jesieni. W najbliższą niedzielę wielkie otwarcie. Pruchna, wieś w gminie Strumień, ma swoje Gminne Centrum Integracji Wsi z prawdziwego zdarzenia.
 
Duża sala widowiskowa ze sceną, nowiutkie zaplecze kuchenne i łazienki. Idealne miejsca nie tylko na wesele, ale przede wszystkim na imprezy dla całej wsi, a nawet gminy. To tu Pruchnianie zamierzają się integrować, wspólnie bawić i pracować. Można by powiedzieć, że to nic nowego, bo dzisiejsze Gminne Centrum Integracji Wsi to stara strażnica, tyle że powiększona o 80m.kw.
 
W odnowionym budynku miejsce znajdzie się dla biblioteki, świetlicy środowiskowej i Izby Pamięci Emilii Michalskiej. Poetka i artystka wróci na rodzinną ziemię, bo przez wiele lat Izba była urządzona w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Strumieniu.
 
Ponadto zbierać się tu będzie Rada Sołecka oraz organizacje pozarządowe z terenu Pruchnej. Oprócz Koła Gospodyń Wiejskich i Ochotniczej Straży Pożarnej we wsi działają jeszcze Ludowy Klub Sportowy Pruchna 99, Koło Łowieckie Jastrząb oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Pruchna. Zaplanowano też pomieszczenia, w których realizowane będą unijne szkolenia i spotkania.
 
Świetne warunki sceniczne sprawiają, że Centrum Integracji w Pruchnej ma stać się również miejscem, w którym będą ćwiczyć zespoły artystyczne z terenu całej gminy. Jest tu bowiem jedna z najlepszych scen w Strumieniu.
 
Na razie w Gminnym Centrum Integracji Wsi trwają przygotowania do wielkiego otwarcia. W magistracie co kilka dni zbiera się grupa zaangażowanych mieszkańców wsi, aby wszystko zapiąć na ostatni guzik. Inni wzięli się za ostatnie roboty porządkowe. Gospodynie z wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich w gminie pieką kołocze i szykują przeróżne specjały.
 
Otwarcie zaplanowano na niedzielę. Część oficjalna startuje o 15:00. Wtedy burmistrz Strumienia Anna Grygierek uroczyście przetnie wstęgę, a księża katolicki i ewangelicki poświęcą budynek. Nastąpi również symboliczne przekazanie zbiorów Emilii Michalskiej do nowej siedziby.
 
Na scenie wystąpi Zespół Regionalny Strumień oraz dzieci z miejscowej szkoły. Po części oficjalnej, około 17:00 rozpocznie się festyn integracyjny. Będzie muzyka do tańca, pyszne jedzenie i dużo dobrej zabawy – zapowiadają organizatorzy. Zaproszeni są wszyscy, bo otwarcie będzie niepowtarzalną okazją do zobaczenia wszystkich zakamarków nowego Centrum Integracji Wsi.
 
HBB
źródło: ox.pl
dodał: HBB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: