Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ziemniak w roli głównej

Obchodzony w Dziennym Ośrodku Wsparcia w Cieszynie ''Dzień ziemniaka'' należy już do tradycji. 6 października po raz piąty organizatorzy imprezy plenerowej zapraszają wszystkich podopiecznych z rodzinami do wspólnej zabawy.

Dzienny Ośrodek Wsparcia w Cieszynie zaprasza na tradycyjnie  obchodzony V DZIEŃ ZIEMNIAKA. - Impreza plenerowa odbędzie się w dniu 6 października br. o godz. 14.oo w  restauracji „Ogrodowa” na ul. Towarowej 5 w Cieszynie – informuje Beata Widera – Brzóska kierownik Ośrodka – w programie między innymi znajdą się występy uczestników Dziennego Ośrodka Wsparcia, zabawa z tańcem i muzyką, oraz warsztaty ruchowo – sportowe.

Nie zabraknie również ziemniaczanych przysmaków. 

Dzienny Ośrodek Wsparcia powstał w 2006 roku przy Cieszyńskim Stowarzyszeniu Ochrony Zdrowia Psychicznego „Więź”. Uczestnicy Ośrodka mają okazję korzystania z wielu specjalistycznych zajęć terapeutycznych, mających na celu usprawnienie ich całościowego funkcjonowania w społeczeństwie, uzyskują tu pomoc i wsparcie, które tak bardzo potrzebne jest każdemu człowiekowi, borykającemu się z ciężarem choroby. 

- Aktualnie w Ośrodku 30 podopiecznych uczestniczy od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 17.00 w zajęciach prowadzonych przez terapeutów zajęciowych, psychologa, lekarza, rehabilitanta, fizjoterapeutę, pracownika socjalnego, którzy służą fachową pomocą i radą. Dla każdego uczestnika przygotowujemy indywidualny program terapii, aby mógł on realizować cele w założonym planie wspierająco – aktywizacyjnym. Systematycznie prowadzona terapia uatrakcyjniana jest przez muzykę, plastykę, wyjścia do kina, teatru, na basen i do kręgielni. Organizujemy również cykliczne imprezy okolicznościowe oraz atrakcyjne kilkudniowe wycieczki. Ośrodek jest przede wszystkim miejscem aktywności, gdzie osoby niepełnosprawne, mimo wielu ograniczeń, które zaburzają ich funkcjonowanie mają możliwość rozbudzenia w sobie życiowej aktywności, rozwijania swych pasji i zainteresowań oraz lepszego radzenia sobie z problemami i życiowymi trudnościami – podkreśla Beata Widera – Brzóska. 

BsK

 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: