Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Odkrywanie tajemnic typografii

To były cztery bardzo pracowite dni (22.09-25.09.2011). Robert Oleś, projektant, typograf i wydawca podpowiadał w Zamku Cieszyn jak zaprojektować, poskładać i przygotować do druku materiały poligraficzne. Pretekstem były warsztaty „Adobe®InDesign® bez tajemnic”.  

- Resztę znajdziecie w książkach. Tam są informacje, które mogą się wam przydać – tym stwierdzeniem Robert Oleś zakończył czterodniowe warsztaty.  Zachęcając tym samym osoby, które być może w przyszłości będą składały książki, także do ich czytania. – Ci, którzy czytają książki, będą je czytali nadal, więc pracy dla typografów nie zabraknie. Choć jak przewidują niektórzy, do 2016 przestaną istnieć dzisiejsze dzienniki w wersji papierowej. Zmieni się forma przekazywania informacji – skwitował prowadzący zajęcia w Zamku Cieszyn. Ich uczestnicy otrzymali jednak narzędzie, dające wiele możliwości.

To w jaki sposób je wykorzystają, w jakim kierunku będą rozwijali swoją wiedzę, zależy od nich. – Z pewnością ta wiedza przyda mi się w pracy. To nie było moje pierwsze spotkanie z programem Adobe®InDesign®, ale każde tego typu warsztaty pozwalają odkryć coś nowego - wyjawił jeden z uczestników, działający w branży reklamowej.  

Z kolei dla młodej projektantki była to okazja, by nauczyć się podstaw obsługi programu. – Będę mogła poszerzyć swoją ofertę i projektować materiały poligraficzne – przyznała. Inna z uczestniczek, pracująca w wydziale promocji jednego z urzędów, ma zająć się przygotowaniem do druku gminnej gazety. Stąd jej obecność na warsztatach. Wśród uczestników można też było spotkać utytułowanego plakacistę, który chce zdobyć nowe narzędzie pracy, by mieć więcej zleceń. – Najważniejsze to praktyka. Trzeba ćwiczyć, żeby nie zapomnieć tego, czego można było nauczyć się na warsztatach – podsumował Robert Oleś. 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: