Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zielona pracownia w Zabłociu

W gminie Strumień to kolejna otwarta pracowania. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabłociu może szczycić się nową, doskonale wyposażoną salą, która wykorzystywana będzie na potrzeby nauk przyrodniczych, geograficznych czy chemiczno-fizycznych.

Uroczyste otwarcie salo odbyło się 6 grudnia. Gości w nowej pracowni przywitali sami uczniowie, prezentując ciekawe doświadczenia takie jak: samopompujące się baloniki, rozwijające się kwiaty, ukryte pismo, lampa Alladyna, powstanie wodoru przy użyciu octu, czy uzyskiwanie tlenu z wody utlenionej. Niezwykłą atrakcją okazał się pokaz stworzonego przez młodzież robota. Przewodnikami po świecie nauki byli uczniowie, którzy wcieli się w rolę Marii Skłodowskiej Curie i Alberta Einsteina.

funkcjonalna, nowoczesna pracownia daje zupełnie nowe możliwości kształcenia, już dziś mamy wiele pomysłów jak rozwijać zainteresowania naszych uczniów poprzez rozszerzanie oferty edukacyjnej szkoły - mówi Ewa Homa Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabłociu

Klasa została wyposażona w nowe meble m.in. ławki i krzesła dla uczniów, szafy na pomoce dydaktyczne, stolik laboratoryjny, sprzęt multimedialny m.in. tablicę interaktywną i projektor, tablet, aparat fotograficzny i pomoce dydaktyczne m.in. model szkieletu człowieka, mikroskopy, zestaw do badania powietrza, zestaw doświadczalny.

Całkowity koszt zadania wyniósł 97 287,59zł. Z Ministerstwa Edukacji Narodowej pozyskano na ten cel 26 004,00 zł

(red./mat.pras.)

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: