Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zetnij włosy i pomóż

Już 29 czerwca od godziny 13:00 w salonie fryzjerskim Urszuli Legierskiej w Ustroniu odbywać się będzie akcja "Daj Włos". Jej celem jest zbiórka włosów na peruki dla kobiet dotkniętych chorobą nowotworową.

- Co roku, końcem czerwca, organizuję taką akcję dla kobiet, które cierpią. To ogromna pomoc dla osób leczonych onkologicznie. Są pogrążone w chorobie, a dodatkowo nie mają włosów. Wbrew pozorom, one są im bardzo potrzebne, dodają im kobiecości. Staramy się tym paniom pomóc, aby peruki mogły mieć z włosów naturalnych - mówiła nam w ubiegłym roku Urszula Legierska, właścicielka salonu przy ul. Andrzeja Brody 25.

Włosy ścięte podczas akcji zostaną przekazane fundacji Rak'n'Roll, która zajmuje się przygotowywaniem peruk dla kobiet ich potrzebujących. - Zbieramy włosy o minimalnej długości 27 cm. Mogą być farbowane i rozjaśnione, ale nie zniszczone. Dzieci muszą przyjść z rodzicem lub zgodą pisemną - mówi nam fryzjerka.

Co ważne, obowiązują telefoniczne zapisy pod numerem telefonu (33) 854 12 37. - Praca z jedna osobą to czas około 1 godziny. Włosy myjemy na miejscu i dobieramy cięcie. Cała usługa jest bezpłatna - dodaje Legierska.

Zachęcamy do udziału w akcji!

KR/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: