Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Martwe ryby, tym razem w Piotrówce

Informowaliśmy o śniętych rybach, które strażacy wciągnęli z potoku Wschodnica w gminie Hażlach. Teraz podobna sytuacja miała miejsce w Marklowicach Górnych (gm. Zebrzydowice), gdzie ratownicy interweniowali dwukrotnie.

Pierwsza interwencja strażaków miała miejsce w poniedziałek (24.06.2019). Wtedy zgłoszenie dotyczyło około 250 sztuk martwych ryb, które zostały zauważone w Piotrówce. Na miejscu pojawili się strażacy, którzy dokonali pierwszych pomiarów wody – wyniki nie były niepokojące. Po strażakach nad Piotrówkę przybyli przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Sanitarnej, którzy pobrali próbki do dokładniejszych badań. Ryby zostały wyłowione i przekazane przedstawicielom urzędu gminy, z zaleceniem przekazania ich do utylizacji.

Wydawało się, że po wyciągnięciu ryb z Piotrówki interwencja została zakończona, jednak następnego dnia strażacy otrzymali bardzo podobne zgłoszenie – wczoraj (15.06.2019 – przyp.red.) zgłoszenie dotyczyło śniętych ryb, znajdujących się około 900 metrów dalej, niż te wyłowione dzień wcześniej. Wyłowiono łącznie 8 worków ryb po 20 kg każdy. Na miejscu pojawili się przedstawiciele WIOŚ, którzy stwierdzili, że wyniki badań pobranych dzień wcześniej próbek nie były niepokojące – wszystkie sprawdzone wskaźniki były w normie. W związku z tym pobrano kolejne próbki do badań – wyjaśnia st. Kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Ryby po raz kolejny zostały odłowione i przekazane do utylizacji. Wciąż nie wiadomo, co jest przyczyną wysypu martwych ryb, które ostatnio pojawiają się w rzekach w regionie. Być może odpowiedzi na to pytanie dają dokładniejsze badania i analizy, przeprowadzone w laboratorium WIOŚ.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-06-26 15:00:30
donekT: Może tak w ramach śledztwa dziennikarskiego pozwiedzać zlewiska tych potoków, co znajduje się w okolicy. Później można zweryfikować z wynikami badań.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: