Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zespoły stela na koncertach w Polsce

Radogost w Warszawie i Wrocławiu, Redakcja w Gliwicach. I to nie w byle jakim towarzystwie.

Radogost, zespół wywodzący się z Brennej, 2 listopada zagra w warszawskim VooDoo Club (wydarzenie na facebooku - link). Scenę będzie dzielił z innymi znanymi zespołami, które czerpią z kultury słowian - Runiką, Morhaną oraz Aether, który w tym roku występował na Słowiańskiej Nocy Folk Metalowej.

Co więcej, folk metalowcy stela zagrają także 31 października we wrocławskim Klubie Muzycznym Liverpool. Do stolicy Dolnego Śląska przyjadą także Runika, Livermorium oraz Dziewianna - inna artystka ze Śląska Cieszyńskiego, która niedawno była naszym gościem (LINK). 

Warto przypomnieć, że w lipcu rozmawialiśmy z liderem Radogosta. - Myślę, że są szanse [na nowy album - dop. red.]. Kończąc pracę nad "Przeklętym" faktycznie myślałem, czy to aby nie dobry moment na koniec. Minął jednak rok i jeśli będę miał trochę czasu, aby stworzyć nowy materiał (który częściowo już jest, ale wymaga dopracowania), to się uda - mówił nam Łukasz "Mussi" Muschiol. Cała rozmowa dostępna jest tutaj - LINK.

14 września w Klubie Studenckim "Spirala" w Gliwicach zagrają Redakcja, Moskwa oraz młodzi punkowcy z zespołu Bunkier (wydarzenie na facebooku - link). Na koncercie będzie można usłyszeć utwory Absurdu i Śmierci Klinicznej, czyli innych kultowych kapel Darka Duszy, lidera Redakcji.

W ubiegłym miesiącu rozmawialiśmy z muzykiem, który na codzień mieszka w Pierśćcu. - W Śmierci Klinicznej pisałem różne teksty, także  luźniejsze i bardziej pogodne, jak np. "Nienormalny świat". Były też takie liryki "szczenięco-zbuntowane", jak "Edukacja" . Były też poważniejsze, jak "Jestem ziarnkiem piasku", czy "Koniec homokracji", który zresztą był chyba pierwszym polskim tekstem proekologicznym. Do szuflady pisałem różne tekściki, jedne bardziej poważne, inne mniej. Dla zabawy tworzyłem jakieś bzdurne wierszyki, oderwane od rzeczywistości i absurdalne - mówił nam Darek Dusza.

Cała rozmowa dostępna jest tutaj - LINK. Pisaliśmy także o teledyskach Redakcji do utworów z singla "Zawsze niewinny" - TU.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: