Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pociąg do kultury minął pierwszą stację

Jak poinformował Michał Nowak z Fundacji Aktywności Społecznej "Cieszynianka", „Pociąg do kultury”, czyli cieszyńska propozycja zadania do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego, minął już pierwszą stację. Projekt został złożony i zakwalifikowany do weryfikacji prawno-technicznej.

- Zakończył się nabór wniosków oraz ocena formalna projektów zgłoszonych w ramach I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Cieszyński projekt „Pociąg do kultury” minął już pierwszą stację i obecnie czeka na weryfikację prawno-techniczną. Weryfikacja prawno-techniczna prowadzona jest przez poszczególne wydziały merytoryczne Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, które sprawdzą m.in. wykonalność zgłoszonych zadań, oceniając czy propozycje mieszczą się w zakresie zadań o charakterze wojewódzkim, czy są zgodne z kompetencjami samorządu województwa, a także czy są wykonalne w roku budżetowym i zgodnie z proponowanym kosztorysem – poinformowali przedstawiciele Fundacji Aktywności Społecznej „Cieszynianka”.

Na wyniki weryfikacji trzeba będzie poczekać do 8 października 2019. Jeżeli projekt nie zostanie na tym etapie zakwestionowany, od 12 do 30 listopada będzie można oddać głos na cieszyńską inicjatywę. O tym, czy projekt zostanie zrealizowany, dowiemy się jeszcze przed końcem 2019 roku. Szacunkowy koszt realizacji projektu to ok. 200 tysięcy złotych, z czego 90% to koszt biletów, a 10% to koszty związane z  jego wdrożeniem i utrzymaniem. 

Cieszyński projekt „Pociąg do kultury” to inicjatywa, zakładająca wprowadzenie 50% tańszych biletów na przejazdy w miejsca, gdzie organizowane są akurat wydarzenia kulturalne. Dzięki okazaniu biletu na określone wydarzenie (np. festiwal, koncert, wystawę itp.) będzie można otrzymać darmowy bilet na podróż powrotną, w związku z czym poryjemy tylko połowę kosztów, związanych z transportem. Akcja ma zachęcić mieszkańców województwa do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym regionu.

 

JŚ/ mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: