Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zespół Szkół Technicznych ma współpracę!I to z kim!

Region przygraniczny daje szereg możliwości. Udowodnił to Zespół Szkół Technicznyh, który współpracuje z prosperująca firmą z Czech.

 

ZST w Cieszynie podpisał porozumienie o współpracy z firmą Strojírny a stavby Třinec z Czech. - W czwartek 28 lipca 2022 r. w siedzibie firmy odbyło się spotkanie, mające na celu podpisanie porozumienia o współpracy Zespołu Szkół Technicznych im. płk. Gwidona Langera z czeską firmą Strojírny a stavby Třinec – informuje Sylwia Pieczonka, rzeczniczka Starostwa Powiatowego w Cieszynie.
ZST reprezentowała dyrektor Bożena Cholewa oraz nauczyciel przedmiotów zawodowych Krzysztof Szczepański, natomiast stronę czeską - dyrektor i prezes zarządu firmy Strojírny a stavby Třinec, pan Marian Czyž oraz kierownik produkcji i wiceprezes zarządu, pan Roman Lysek.

- Podpisanie umowy poprzedziło zwiedzanie zakładu, w ramach którego pan Roman Lysek zaprezentował możliwości produkcyjne zakładu. Wizyta w zakładzie obejmowała m.in. warsztat elektrotechniczny, warsztat ślusarski oraz warsztat obróbki i renowacji walców hutniczych. W trakcie oprowadzania można było zaobserwować proces przezwajania silników elektrycznych, prace serwisowe i konserwacyjne suwnic oraz technologię wytwarzania walców wykorzystywanych przy produkcji szyn kolejowych. Ogromne wrażenie na gościach wywarła hala o długości kilkuset metrów, wypełniona maszynami, w której produkowane są zarówno kotły wykorzystywane w elektrowniach atomowych jak i przeciwwagi dla dźwigów i żurawi budowlanych. Szczególną uwagę przykuwała bardzo duża liczba zatrudnionych kobiet na każdej z hal. Postępująca automatyzacja nie wymaga już tak dużego wysiłku fizycznego od pracowników oraz to, że kobiety potrafią wykonywać dużo szybciej precyzyjne prace wymagające dużego skupienia – dodaje Sylwia Pieczonka.

Współpraca da więcej możliwości uczniom ZST z Cieszyna, poszerzy horyzonty, a nade wszystko pozwoli na zatrudnienie absolwentów, odbywających praktyki
KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: