Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zerwany dach UŚ i 500 strażaków usuwających skutki wiatru

Zdarzeń związanych z silnym wiatrem w regionie wciąż przybywa. Dziś (10.02.2020) od godz. 10.00 rano do 15.00 strażacy odnotowali ponad 50 interwencji. Łącznie wszystkich zdarzeń od niedzielnego popołudnia jest już ponad 140. Wciąż najwięcej jest powalonych drzew.

Ratownicy działali między innymi na terenie SP7 w Cieszynie, gdzie zagrożenie stwarzała naderwana rynna. W Puńcowie, gdzie drzewo przewróciło się na drogę i uszkodziło przewody elektryczne. Z kolei w Górkach Wielkich drzewo pochylało nad drogą, a w Chybiu na ulicy Mickiewicza konar zwisał nad drogą. Interweniowano również w Cieszynie, gdzie na ulicy Gołębiej doszło do zerwania poszycia dachu.

Uszkodzony został również dach jednego z budynków, należących do Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie – Doszło tam do zerwania poszycia dachu oraz dużych kominów wentylacyjnych na jednym z budynków kompleksu Uniwersytetu Śląskiego. Na skutek silnego wiatru na połowie dachu budynku, w którym znajduje się basen, poderwana została papa wraz z mocowanymi pod nią kominami wentylacyjnymi, okuciami oraz instalacjami odgromowymi. Działania zastępów OSP i PSP polegały na wykonaniu bezpiecznego stanowiska, z którego uszkodzone elementy były spuszczane na parking obok – relacjonuje st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Najwięcej zdarzeń jak dotąd odnotowano w Goleszowie. Na drugim miejscu uplasował się Cieszyn, a następnie Skoczów i Ustroń. W działaniach, związanych z usuwaniem skutków wiatru od wczoraj brało udział ok. 500 strażaków.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: