Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Zemsta nietoperza w Zebrzydowicach

Już od kilku lat Zamek w Kończycach Małych pod koniec wakacji staje się miejscem Prologu festiwalu 'Viva il canto'. Nie inaczej będzie w tym roku, w najbliższą niedzielę, 24 sierpnia zobaczyć i posłuchać będzie można operetkę J. Straussa ''Zemsta nietoperza''.

Od tego roku XXIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Wokalnej "Viva il canto” pojawi się w jesiennych odsłonach - w dniach od 7 do 12 października. Jednak już w najbliższa niedzielę wystartuje jego zebrzydowicki prolog - Wieczór z „Zemstą nietoperza”.

Operetka  Johanna Straussa od 140 lat zachwyca i bawi ludzi na całym świecie. "Zemsta nietoperza" sprawdza się genialnie zarówno jako utwór operowy, jak i teatralny. Libretto opowiada historię Gabriela von Eisensteina, wiedeńskiego finansisty, który ma trafić do więzienia. W przeddzień oddania się w ręce wymiaru sprawiedliwości zostaje zaproszony jednak na wyjątkowy bal, na którym nikt nie jest tym, za kogo się podaje. Zabawne sytuacje i doskonała muzyka - oto cechy rozpoznawcze "Zemsty nietoperza", jednej z najpopularniejszych operetek świata.

Festiwalowy Prolog: J. Strauss - Wieczór z „Zemstą nietoperza”
24 sierpnia 2014 r., godz. 19.00, Zamek w Kończycach Małych.

Wykonawcy: Orkiestra „Camerata Impuls”, soliści: Leokadia Duży, Sabina Olbrich, Feliks Widera, Hubert Miśka, Włodzimierz Skalski, Bogdan Kurowski, Witold Dewor.

Bilety w cenie 30 zł dostępne są w biurze GOK Zebrzydowice (ul. Ks. A. Janusza 21, tel/fax 32 4693 334)Uwaga konkurs!

Mamy dla Was dwie wejściówki na to wydarzenie. Aby je zdobyć, trzeba jak najszybciej odpowiedzieć na pytanie: Kto jest pomysłodawcą, twórcą i dyrektorem festiwalu 'Viva il Canto'? Pierwsza poprawna odpowiedź wygrywa. Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres konkurs@ox.pl. W mailu proszę podać Imię i nazwisko.

Konkurs zakończony!

Zwycięzca został o wygranej powiadomiony mailowo. Gratulujemy!


vdka

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: