Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zebrzydowice: z pociągu wyciekała substancja niebezpieczna

W poniedziałek (22.02) rano do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Zebrzydowicach. Z jednej z cystern w pociągu wyciekała substancja niebezpieczna. Na miejscu pracowało 8 zastępów straży pożarnej i policja.

Do zdarzenia doszło o 9:11 w Zebrzydowicach na ulicy Dworcowej. Z jednej z cystern w pociągu relacji Petrowice-Zebrzydowice rozszczelniła się cysterna. Problem na miejscu był duży, gdyż wyciekająca substancja miała właściwości trujące i łatwopalne. Na miejsce zadysponowano liczne siły i środki, w tym pluton chemiczny straży pożarnej z Bielska-Białej.

Pociąg łącznie przewoził 24 cysterny różnych substancji – w ostatniej cysternie, w której znajdował się tetrachloroetylen, doszło do doszczelnienia przy zaworze. O ile w przypadku wycieku, po kontakcie substancji z powietrzem zagrożenie nie było duże, to w przypadku pracy bezpośrednio przy zaworze strażacy musieli być wyposażeni w środki ochrony dróg oddechowych. Początkowa próba uszczelnienia zaworu nie przyniosła efektów, jednak później udało się zahamować wyciek. Miejsce zostało przekazane przedstawicielowi przewoźnika – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: