Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ze skweru wyparowały drzewka

Jesienią ubiegłego roku rozpoczęto rewaloryzację zieleńca położonego na Placu Słowackiego przed budynkiem LO im. A. Osuchowskiego w Cieszynie. Choć prace jeszcze się nie zakończyły już ze skweru zdążyły ''zniknąć'' młode drzewka cisów.

Na zieleńcu koło Liceum Osuchowskiego w Cieszynie trwają prace związane z rewaloryzacją zieleni. Na efekt końcowy musimy poczekać do końca kwietnia. Niestety nie każdy potrafi docenić to, że otoczenie wokół nas pięknieje... Dowodem na to jest kradzież drzewek z zieleńca.

Prace na zieleńcu położonym na Placu Słowackiego rozpoczęły się w zeszłym roku. - Już niebawem pojawią się również kwiatowe rabaty i ławeczki, na których w pierwszych dniach maja będzie można tu spocząć i odetchnąć od miejskiego zgiełku – informuje Edyta Subocz rzecznik prasowy cieszyńskiego ratusza - Prace  na zieleńcu położonym na Placu Słowackiego prowadzi Miejski Zarząd Dróg. 

Niestety, jak widać nie wszystkich cieszy piękniejący krajobraz Cieszyna. Prace jeszcze się nie skończyły, a już ze skweru zostały skradzione młode drzewka cisów. - Przykre jest to, że niektóre osoby nie doceniają prób uczynienia naszego otoczenia przyjemniejszym. Z niedowierzaniem przyjąłem informację, że końcem zeszłego tygodnia zostały skradzione 32 drzewka - komentuje Mieczysław Szczurek burmistrz Cieszyna.

Żywopłot cisowy, rabaty z krzewów (tawuły japońskiej) bylin (liliowca) oraz kwiatów sezonowych, nowy trawnik i brukowany placyk na którym staną ławki- pokaże się w całej okazałości już pod koniec kwietnia. Miejmy nadzieję, że ten piękny widok będzie cieszył oko dłużej, niż młode drzewka cisów. 

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: