Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Protest przed skarbówką

Zaledwie kilka osób wzięło udział we wczorajszym proteście przeciwko wysokim podatkom. Zorganizowali go działacze Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego.
To protest przeciwko machinie urzędniczej, która nas zżera - tłumaczyli zebrani pod Urzędem Skarbowym w Cieszynie. Wysokie podatki, nadmierna opiekuńczość państwa i jego „zbójecka” polityka - to główne zarzuty formowane przez uczestników spotkania. Ich zdaniem obecny rząd Donalda Tuska nie realizuje obietnic. Miała być redukcja podatków i administracji - teraz rząd idzie w drugą stronę - podkreślali. Nadmierny fiskalizm hamuje u Polaków chęć otwierania własnych firm - to kolejny zarzut.
Co miesiąc zmusza się nas do płacenia wysokich podatków i opłacania świadczeń na ZUS - mówi Grzegorz Szczotka koordynator Nowej Prawicy na Śląsku Cieszyńskim. Parząc na to, jaki stosunek ma państwo do naszej pensji, wiemy, jaki stosunek będzie do naszej wolności i własności. Jeśli jest przymus, gdzie tu mowa o wolności? Tym samym bliżej nam do państwa totalitarnego - podkreśla Szczotka
 
 
 
 
Państwo pomaga biednym, przy okazji grabiąc - można wywnioskować z opinii przedstawianych przez protestujących. Podam przykład - państwo na jedno dziecko w domu dziecka łoży 4 tysiące miesięcznie. Tymczasem dla mnie, osoby, która prowadzi rodzinę zastępczą przeznacza tylko tysiąc złotych. A dodatkowo obciąża mnie podatkami - mówi Marek Długosz jeden z protestujących.
 
 
Jak dodaje Długosz - Jeśli ludzie będą mieli więcej pieniędzy, wówczas chętniej będą wspierali różnego typu organizacje. Jeśli ktoś nie lubi księdza to da datek Owsiakowi.
Kolejnym problemem poruszanym przez Długosza to przerost administracji. Dlaczego urzędnicy muszą pracować jako urzędnicy? Mogą wykonywać inne zawody - dopowiada.
 
 
 
Jak zapowiedzieli uczestnicy, to pierwsze z kolejnych zapowiadanych protestów. Następny ma odbyć się m.in. pod ZUS-em.
 
Jan Bacza
źródło: OX.PL
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: