Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zdrowie czeka na Czantorii

W Wiśle od poniedziałku trwa Tydzień Zdrowia, tymczasem w najbliższą niedzielę, na Czantorii również spotkanie z lekarzami. To kolejna akcja cieszyńskiego Sanepidu. Przy górnej stacji kolejki linowej czekają na nas eksperci, którzy ocenią naszą kondycję i stan zdrowia. Nie zabraknie wielu atrakcji dla najmłodszych
Można w gabinecie lekarskim, ale można też na świeżym powietrzu. Tym razem badania będą u podnóża Czantorii. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Cieszynie zaprasza w niedzielę do udziału w dorocznej akcji ,,Czantoria dla Twojego Zdrowia". Warto się zjawić i nie tylko po to by przyjść tam po zdrowie, ale i po to by czegoś dobrego posłuchać czy z innych atrakcji skorzystać - mówi Teresa Wałga dyrektor cieszyńskiego Sanepidu. Bo jeśli chodzi o zdrowie to będzie można zbadać m.in. poziom tkanki tłuszczowej, ciśnienie krwi. Będzie można również uzyskać porady lekarskie. Spotkanie na Czantorii to szeroko rozumiana rekreacja, połączona z elementami medycznymi.
 
Nie zabraknie gier i zabaw dla dzieci. Będzie również górski aerobik. Zapewne wielu widzów będzie miał pokaz ratownictwa medycznego, który zaprezentuje Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe. To nie tylko pokaz ale będzie można przypomnieć sobie wiedzę w tej materii - dodaje Wałga.
 
 
 
 
Przy górnej stacji kolejki pojawi się również pies policyjny. Jego opiekun będzie wyjaśniał jak zachować się podczas ataku zwierzęcia, jaką pozycję przybrać, by zminimalizować uszkodzenia ciała.
 
Dodatkowymi atrakcjami będą imprezy organizowane przez Kolej Linową. W niedzielę odbędzie się tutaj II Dnia Fana Kolei Linowej Czantoria. Jak czytamy na internetowej stronie kolejki, w ten dzień będzie można w promocyjnych cenach wjechać i zjechać wyciągiem.
Wystarczy wejść na stronę Facebooka kolejki i stamtąd wydrukować specjalny kupon, który pozwoli na zakup jednego bilet w dwie strony w promocyjnej cenie 9 zł. Dodatkowo, każdego kto przyniesie pamiątkowe zdjęcie lub pocztówkę związane z Koleją Linową Czantoria będzie mógł za złotówkę wjechać i wyjechać kolejką.
 
Przypominamy akcja Sanepidu w najbliższa niedzielę 24 czerwca od godziny 10.00. współorganizatorami są Chrześcijańska Służba Charytatywna, Polski Komitet Zwalczania Raka,
 
Jan Bacza
źródło: OX.PL
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: