Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn - autobusy pojadą rzadziej

Od lipca w Cieszynie zmianie ulegnie rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej. Ograniczone zostaną też kursy. Decyzje już zapadły.

Do końca czerwca nic się nie zmieni, jednak już od lipca pasażerowie komunikacji miejskiej w Cieszynie muszą się liczyć ze zmianami.

Każdego roku w pierwszym półroczu przeprowadzane są analizy rentowności poszczególnych linii na podstawie, których możliwe jest podjęcie decyzji o ewentualnym ograniczeniu kosztów... co, jak wszyscy wiemy skutkować może zawieszeniem najmniej rentownych kursów lub linii autobusowych. Jak wypadła ostatnia analiza rentowności?

- W poniedziałek Zarząd Zakładu Gospodarki Komunalnej w Cieszynie Sp. z o.o. podjął decyzję o ograniczeniu kursowania i zmianie rozkładu jazdy autobusów komunikacji miejskiej w Cieszynie na liniach 5,10, 50 i 40 - na razie na okres wakacji tj. od 01 lipca do 31 sierpnia 2012 r. - informuje portal ox.pl Mariusz Klajsek Kierownik Działu Transportu ZGK.

W oficjalnym komunikacie Zarządu czytamy:

Zarząd Zakładu Gospodarki Komunalnej w Cieszynie Sp. z o.o. podjął decyzję o zmianie rozkładu jazdy i zawieszeniu niektórych kursów w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia 2012 r. na niżej wymienionych liniach komunikacji miejskiej:

linia nr 5 – zmiany dotyczą godzin odjazdów wszystkich autobusów i zawieszenia kursowania autobusów na trasie od przystanku Garncarska do przystanku Kochanowskiego.

linia nr 50 – w dni robocze od poniedziałku do piątku zawieszone zostały kursy z godz. 05:15, 08:56, 10:40, 16:30 i 18:30, oraz dwa kursy z godz. 06:00 i 13:20 zostały zawieszone na trasie od przystanku Garncarska do przystanku Wrzosów, a w soboty niedziele i święta zawieszone zostały wszystkie kursy.

linia nr 40 – w soboty niedziele i święta zawieszone zostały kursy z godz. 17:05, 18:00 i 19:00, natomiast w niedzielę i święta zmieni się trasa przejazdu czterech kursów z godz. 06:55, 08:20, 09:30 i 10:50 w ten sposób, że autobus nie będzie zatrzymywał się na przystanku Hajduka i Kolejowa lecz pojedzie ul. Michejdy i Liburnia zatrzymując się na przystankach Michejdy, Liburnia i Liburnia Starostwo.

linia nr 10 – w dni robocze od poniedziałku do piątku zawieszone zostały kursy z godz. 08:08, 09:08, 12:13, 13:10, 17:13, 18:13 i 19:30, natomiast w soboty niedziele i święta zawieszone zostały wszystkie kursy.

Rozkład jazdy od 1 lipca - zobacz 

 

(Barbara Stelmach-Kubaszczyk)

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: