Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zdjęcie do dowodu zrobisz sam?

Zdjęcia do dowodu osobistego wykonane aparatem w telefonie komórkowym? To możliwe, dzięki kreatorowi zdjęć. Nieodpłatne skorzystanie z aplikacji jest możliwe do 31 marca 2021 roku.

Zdjęcie do dowodu osobistego musi spełniać określone wymogi, w związku z czym, aby go wykonać zwykle udajemy się do profesjonalnego fotografa. Teraz takie zdjęcie można wykonać własnym telefonem komórkowym - Kreator umożliwia wykonanie zdjęcia biometrycznego do dowodu osobistego w postaci cyfrowej, przy pomocy telefonu komórkowego, bez potrzeby udawania się do fotografa – wyjaśnia skoczowski magistrat.

Jak to działa? Wystarczy ustawić się do zdjęcia (informacje na ten temat znajdziemy na stronie kreatora – link tutaj). Aplikacja wykadruje zdjęcie, nada mu odpowiedni rozmiar, ujednolici tło oraz zapisze go w odpowiednim formacie. W tej formie można dołączyć go do wniosku o wydanie dowodu.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-01-15 07:13:20
ktoś: Fajna sprawa. Zaoszczędziłem 35zł na fotografa :)
2021-01-15 09:27:44
kisiel: Andi. Czy później będzie to usługa płatna ?, Czy automatycznie po okresie 31 marca zostanie naliczona oplata.
2021-01-15 19:32:36
ktoś: Ta strona czy aplikacja to nic specjalnego. Przetwarza tylko zdjęcie do odpowiedniego formatu zgodnego z wytycznymi (odpowiedni kadr, proporcje zdjęcia, zmiana tła na białe). Można to samo zrobić w programie graficznym. Ta usługa wcześniej była płatna 19zł i później pewnie też będzie, ale zawsze pod koniec marca można sobie w razie czego przygotować i zapisać zdjęcie na przyszłość.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: