Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zimowe kwiaty można zobaczyć w Beskidach

Zima nie kojarzy nam się z pięknymi kwiatami? Nic bardziej mylnego. Nadleśnictwo Wisła udowodniło, że w regionie można spotkać cudowne kwiaty, które występują tylko i wyłącznie w zimie. Nie chodzi jednak o rośliny.

Zima nie kojarzy nam się raczej z kwiatami. W ostatnich latach pierwsze skojarzenie to szarość i niezbyt przyjazna aura. Na szczęście w tym roku jest inaczej, a zima dostarczyła nam nie tylko pięknych widoków, ale również cudownych dekoracji. Pojawiły się nawet zimowe kwiaty, które można spotkać w Beskidach na terenie powiatu cieszyńskiego. O co jednak chodzi z tymi kwiatami?

Wszystko za sprawą zdjęcia, opublikowanego w mediach społecznościowych przez Nadleśnictwo Wisła. Leśnicy udowodnili, że zimą kwiaty też się pojawiają, są jednak nieco inne - Prawdziwych kwiatów trudno spodziewać się o tej porze roku, ale na pocieszeniem są równie piękne lodowe – wyjaśnia wiślańskie Nadleśnictwo - W naturze możecie spotkać dwa rodzaje lodowych kwiatów: pierwsze powstają w trakcie przymrozków, pod warunkiem, że grunt nie jest jeszcze zamarznięty. Wydostająca się z gruntu woda zamarza na powierzchni, tworząc lodowy kwiat. Udział w tym zjawisku ma również grzyb łojówka różowawa. Drugie powstają dzięki formowaniu się kryształków lodu na zamarzniętej powierzchni - w tym wypadku na kamieniach w górskim potoku – uzupełniają leśnicy.

Udając się więc na zimowe wędrówki na łonie natury, można wypatrywać pięknych, zimowych dekoracji, przygotowanych przez naturę.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: